Budjetdan tashqari pensiya fondi xodimlari qo‘lga olindi
O‘zini Mirzo-Ulug‘bek tumani Budjetdan tashqari pensiya fondi xodimi deb tanishtirgan erkak arizachiga 1 800 AQSh dollari miqdorida noqonuniy pul mukofoti evaziga pensiya miqdorini oshirishni va’da qilgan. Bu haqda 13-yanvar kuni Toshkent shahar IIBBga xabar kelib tushgan.
Shu kunning o‘zida o‘tkazilgan tezkor tadbir davomida 1 800 AQSh dollari olayotganida Mirzo-Ulug‘bek tumani Budjetdan tashqari pensiya fondi xodimi, 33 yoshli muqaddam sudlangan Sherzod D. qo‘lga olindi. Uning ko‘rsatmaliriga asosan mazkur tashkilotda ishlovchi 32 yoshli Umarjon A. tergovga jalb qilindi.
To‘plangan hujjatlar O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi huzuridagi Iqtisodiy jinoyatlarga qarshi kurash departamentining tuman bo‘limiga yo‘naltirildi. Tergov davom etmoqda.

В Ташкенте двое сотрудников Внебюджетного пенсионного фонда задержаны за коррупцию
В Ташкенте мужчина, представившись сотрудником Внебюджетного пенсионного фонда Мирзо-Улугбекского района, предложил заявителю за незаконное денежное вознаграждение в размере 1 800 долларов США увеличить размер пенсии. Обращение по данному случаю поступило в ГУВД города Ташкента 13 января, сообщили в пресс-службе ведомства.
В тот же день в ходе оперативного мероприятия при получении 1 800 долларов США с поличным был задержан сотрудник Внебюджетного пенсионного фонда Мирзо-Улугбекского района 33-летний ранее судимый Шерзод Д. На основании его показаний к следствию был привлечен 32-летний Умаржон А., также работающий в данной организации.
Собранные документы переданы в районный отдел Департамента по борьбе с экономическими преступлениями при Генеральной прокуратуре Республики Узбекистан. Следствие продолжается.