Бухорода Шавкат Мирзиёев раислигида видеоселектор йиғилиши бошланди
Ўзбекистон Республикаси Президенти Шавкат Мирзиёев раислигида Бухоро вилоятини ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш масалаларига бағишланган фаоллар йиғилиши бошланди.
Давлатимиз раҳбари мамлакатимиз ички ва ташқи сиёсатида улкан ислоҳотлар амалга оширилаётгани, унинг натижалари ҳар бир соҳада сезилиб, одамлар эртанги кунга умид билан қараётганини таъкидлади.
— Ҳамма ишларимиз, режаларимиз Ўзбекистон халқининг манфаати учун. Бу ҳудудларда, ҳар бир кўчада, одамлар ҳаётида намоён бўлиши учун қуйи даражада сифат, билим, фидойилик юқори бўлиши керак. Қарсаклар, баландпарвоз гапларга чек қўйиб, ҳар бир хонадон, шахс билан манзилли, алоҳида-алоҳида ишлаш зарур, — деди Шавкат Мирзиёев.
Мамлакатимизнинг барча ҳудудлари сингари Бухоро вилоятини ҳам жадал ижтимоий-иқтисодий ривожлантириш, аҳоли даромадларини ошириш ва ҳаётини яхшилаш ишларига устувор эътибор қаратилаётгани қайд этилди.
– Моддий кўмак, тизим бўмаса, натижа бўлмайди. Шунинг учун ҳар бир қарорни моддий манбалари билан қабул қиляпмиз. Бухорога ҳам катта тайёргарлик билан келдик, – деди Президент.
2019-2020 йилларда вилоятда саноат, хизмат кўрсатиш ва қишлоқ хўжалиги соҳаларида умумий қиймати қарийб 25 триллион 353 миллиард сўм бўлган 625 та инвестиция лойиҳалари дастури ишлаб чиқилгани таъкидланди. Бу салкам 30 минг доимий иш ўрни яратишни таъминлайди.
Йиғилишда вилоят иқтисодиётини ривожлантириш, инвестиция лойиҳаларини амалга ошириш, иш ўринларини кўпайтириш бўйича устувор вазифалар белгилаб берилмоқда.

Шавкат Мирзиёев проводит совещание в Бухаре
Под председательством Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева началось совещание актива по вопросам социально-экономического развития Бухарской области. Об этом сообщила пресс-служба Президента.
Глава государства отметил, что во внутренней и внешней политике осуществляются масштабные реформы, их результаты ощущаются во всех сферах, люди верят в завтрашний день.
- Все наши дела, планы - во имя интересов народа Узбекистана. Чтобы это проявлялось в регионах, чувствовалось в жизни людей, необходимы качество, знания, высокая самоотверженность в нижнем звене. Необходимо прекратить хлопать в ладоши и говорить высокопарные слова, а работать с каждым домом, человеком адресно и целенаправленно, - сказал Шавкат Мирзиёев.
Подчеркнуто, что ускоренному социально-экономическому развитию, увеличению доходов и улучшению жизни населения приоритетное внимание уделяется и в Бухарской области.
– Без четко выстроенной финансовой системы не будет результата. Поэтому мы принимаем каждое постановление с определением источников финансирования, – сказал Президент.
Отмечалось, что разработана программа, предусматривающая реализацию в 2019-2020 годах в сферах промышленности, оказания услуг и сельского хозяйства 625 инвестиционных проектов на сумму 25 триллионов 353 миллиарда сумов. Это позволит создать 30 тысяч постоянных рабочих мест.
На совещании определяются приоритетные задачи по развитию экономики области, реализации инвестиционных проектов, увеличению рабочих мест. Посредством видеоконференцсвязи за совещанием наблюдают жители городов и районов.