Қайнота келинини ўлдириб, бошини узиб олди — Фарғона
Фарғона вилоятидаги туманларнинг бирида 64 ёшли қайнота келинини ўлдириб, унинг бошини узиб олгани ҳақида «Дарё» ўз манбасига асосланиб хабар берганди.
Воқеа 2022 йилнинг 1 октябрь куни содир бўлгани айтилади.
64 ёшли эркак аввалига келини билан жанжаллашиб қолган. Шундан сўнг келинини уриб, уни ҳушдан кетказган. Сўнг ҳушидан кетган келинини автомашинасига ортиб, қўшни тумандаги адирликка олиб борган. Ва ҳушсиз келинининг бошини пичоқ билан танасидан ажратиб, жонсиз танани ўша ердаги ахлатхонага ташлаган. Ажратилган бошни эса ўзи яшайдиган тумандаги фермер хўжаликларидан бирининг ҳудудига яширган», — деган сайт манбаси.
Воқеа юзасидан Бош прокурорнинг матбуот котиби Ҳаёт Шамсутдинов расмий маълумот берди: «Дарё» ёритган ҳолат ҳақиқатда содир бўлган.
Маълум қилинишича, Жиноят кодексининг 97-моддаси (Қасддан одам ўлдириш) билан жиноят иши қўзғатилган.

В Фергане свекор зверски убил свою невестку и отрубил ей голову
В Ферганской области 64-летний свекор убил невестку, после чего отрубил ей голову. Об этом сообщает Repost со ссылкой на Daryo.
Инцидент произошел 1 октября. Между мужчиной и его женщиной произошел конфликт, из-за чего свекор ударил невестку. В результате удара она потеряла сознание.
После этого свекор посадил невестку в машину и отвез к холму в соседнем районе. Там он отрубил ей голову, а тело спрятал на свалке.
Отрезанную голову мужчина спрятал на территории одной из ферм в районе, где он проживает.
Пресс-секретарь Генерального прокурора Хаёт Шамсутдинов подтвердил данную информацию. Сообщается, что в настоящее время возбуждено уголовное дело по статье 97 (Умышленное убийство) Уголовного кодекса.