Электрон ҳукумат лойиҳаларини бошқариш маркази директорига янги ўринбосар тайинланди
Азиз Худаев Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигининг «Электрон ҳукумат лойиҳаларини бошқариш маркази» давлат муассасаси директори ўринбосари этиб тайинланди. Бу ҳақда марказ ахборот хизмати хабар берди.
Азиз Худаев (1986 йилда туғилган) Тошкент ахборот технологиялари университетини тамомлаган.
2008 йилдан 2014 йилгача Хусусийлаштириш, монополиядан чиқариш ва рақобатни ривожлантириш давлат қўмитасининг Тошкент вилояти ҳудудий бошқармасида ишлаган.
2013-2015 йилларда у Ўзбекистон Республикаси Президенти ҳузуридаги Давлат бошқаруви академияси талабаси бўлган.
2015 йилдан ҳозирги кунга қадар Ахборот технологиялари ва коммуникацияларини ривожлантириш вазирлигида бўлим бошлиғи вазифасида ишлаган.
Марказ директорининг янги ўринбосарини АКТ вазирининг биринчи ўринбосари Олег Пекось жамоага таништирди.

Назначен новый замдиректора Центра управления проектами электронного правительства
Азиз Худаев назначен заместителем директора “Центра по управлению проектами электронного правительства” Министерства по развитию информационных технологий и коммуникаций Узбекистана.
Азиз Худаев (1986 года рождения) окончил Ташкентский университет информационных технологий.
С 2008 до 2014 года работал в региональном управлении по Ташкентской области Государственного Комитета по приватизации, демонополизации и развитии конкуренции.
В 2013-2015 годах был слушателем Академии Государственного управления при Президенте Республики Узбекистан.
С 2015 года работал начальником управления в Министерстве по развитию информационных технологий и коммуникаций Республики Узбекистан.
Нового заместителя директора центра представил первый заместитель министра по развитию информационных технологий и коммуникаций Пекось Олег Андреевич.