«Malibu-2»ni yoqib yuborgan qizga jinoyat ishi qo‘zg‘atildi
Ijtimoiy tarmoqlarda bir qiz tomonidan «Malibu-2» rusumli avtomobilni yoqib yuborgan holati aks etgan video keng tarqalgan edi.
O‘zbekiston Respublikasi IIV huzuridagi Tergov departamentining bergan xabariga ko‘ra, 2020 yilning 18 iyun kuni taxminan soat 04:30 larda, Sirdaryo viloyati Guliston shahrida doimiy ro‘yxatda turuvchi 26 yoshli Z.B., o‘zganing mol-mulkini qasddan nobud qilish maqsadida, Toshkent tumani, Fayzobod mahallasi hududidagi fermer xo‘jaligi dala maydoni yaqinida MChJ balansidagi 2019 yilda ishlab chiqarilgan qora rangli «Malibu-2» rusumli avtomobilini yoqib yuborgan.
Mazkur holat yuzasidan Toshkent tumani IIB huzuridagi Tergov bo‘limi tomonidan Z.B.,ga nisbatan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 173-moddasi 2-qismi «v» bandi (Mulkni qasddan nobud qilish yoki unga zarar yetkazish, ushbu harakat ko‘p miqdorda zarar yetkazgan holda sodir etilgan bo‘lsa) va 227-moddasi 1-qismi (Hujjatlar, shtamplar, muhrlar, blankalarni, avtomototransport vositalarining va ular tirkamalarining (yarim tirkamalarining) davlat raqam belgilarini egallash, nobud qilish, ularga shikast yetkazish yoki ularni yashirish) bilan qo‘zg‘atilgan.

26-летняя жительница Сырдарьи подожгла автомобиль «Malibu-2». В отношении девушки возбуждено уголовное дело
Фото: Следственный департамент МВД
В сети распространилась видео, на котором видно, как некая девушка подожгла автомобиль «Malibu-2».
18 июня примерно в 04:30 часов жительница города Гулистан Сырдарьинской области 26-летняя З.Б. с целью умышленного уничтожения чужого имущества, около фермерского хозяйства махаллинского схода граждан Файзобод Ташкентского района подожгла автомобиль марки «Malibu-2», 2019 года выпуска, состоящий на балансе ООО. Об этом сообщили в пресс-службе Следственного департамента.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Ташкентского района возбуждено уголовное дело по п. «в» ч.2 ст.173 (Умышленное уничтожение или повреждение имущества, с причинением крупного ущерба) и ч.1 ст.227 (Завладение, уничтожение, повреждение или сокрытие документов, штампов, печатей, бланков, государственных номерных знаков автомототранспортных средств и их прицепов) Уголовного кодекса Республики Узбекистан.