«Qamchiq»da yuk mashinasi YTHga uchradi va yonib ketdi
Hodisa bugun, 8 iyul kuni ertalab soat 07:00 lar atrofida, «Toshkent-O‘sh» xalqaro avtomobil yo‘lining 242-kilometrida sodir bo‘lgan. «Qamchiq» dovoni orqali harakatlanayotgan paxta tolasi ortilgan yuk mashinasi haydovchisi boshqaruvni yo‘qotishi natijasida qarama-qarshi yo‘lga chiqib ketgan. Oqibatda yuk mashinasi yonib ketgan.
Mashina haydovchisi salondan chiqib ketishga muvaffaq bo‘lgan va shu sababli jiddiy jarohat olmagan.
FVVning «Qamchiq» maxsus qidiruv, yong‘in-qutqaruv boshqarmasi xodimlari zudlik bilan voqea joyiga yetib borib, bir necha daqiqada yong‘inni bartaraf etishdi. Natijada mashinaga ortilgan yuklarning katta qismi yong‘indan saqlanib qolingan. Hodisa natijasida jabrlanganlar yo‘q.

На перевале «Камчик» перевернулась и загорелась фура с хлопковым волокном
Спасатели МЧС ликвидировали пожар, возникший в результате ДТП на перевале «Камчик». Инцидент произошёл сегодня, 8 июля примерно в 7 часов утра на 242-м километре международной автодороги «Ташкент – Ош», сообщает пресс-служба МЧС.
Передвигаясь по перевалу «Камчик» водитель фуры, гружённой хлопковым волокном, потерял управление, в результате чего грузовой автомобиль выбросило на встречную полосу. Вследствие ДТП грузовик воспламенился. Благо, водитель грузовика успел выбраться из салона, а потому серьёзных травм не получил.
«На место происшествия мгновенно прибыли расчёты специального поискового, пожарно-спасательного Управления «Камчик» МЧС. Пожар удалось ликвидировать в течение нескольких минут. Благодаря оперативным действиям сотрудников МЧС – большую часть груза удалось сохранить от пожара. Происшествие обошлось без пострадавших», - говорится в сообщении.