Toshkentda 92 yoshli onaxon qiynoqqa solindi
Ijtimoiy tarmoqlarda qari ayolning yuzida, qo‘l va oyoqlarida ko‘plab ko‘kargan, lat yegan jarohatlar aks etgan video tarqaldi.
Mazkur holat haqidagi xabar 102 raqamiga tibbiyot muassasasidan kelib tushgan, unga ko‘ra 26 aprel kuni 1934 yilda tug‘ilgan G.Toza ismli ayol nevarasi 1983 yilda tug‘ilgan G.Davron tomonidan olib kelingan. Jabrlanuvchining so‘zidan, uni farzandi 1964 yilda tug‘ilgan G.Saodat va nevarasi 1989 yilda tug‘ilgan G.Sevara muntazam ravishda urib, qiynab kelgan.
Mazkur holat yuzasidan Mirzo Ulug‘bek tumani Ichki ishlar organlari faoliyatini muvofiqlashtirish boshqarmasi tergov bo‘limi tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining  110-moddasi 2-qismi «v» bandi, ya’ni ojiz ahvoldaligi aybdorga ayon bo‘lgan shaxsni qiynash alomatlari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.
Sudga oid tibbiy ekspertiza tayinlangan. Tergov jarayonida jabrlanuvchining so‘ziga ko‘ra, unga tan jarohatlari yetkazgan shaxslarning qilmishiga huquqiy baho beriladi, shuningdek mazkur noqonuniy harakat sodir etilishiga sabab bo‘lgan shart-sharoitlar o‘rganiladi, deyiladi poytaxt IIBB xabarida.

В Ташкенте жестоко избили 92-летнюю пенсионерку
«Сообщение о происшествии поступило на 102 из медицинского учреждения, куда 26 апреля потерпевшая Тоза Г.. 1934 года рождения, была доставлена внуком Давроном Г., 1983 года рождения. Со слов потерпевшей, она регулярно подвергалась истязанию со стороны дочери Саодат Г.. 1964 года рождения, и внучки Севары Г., 1989 года рождения»,- говорится в сообщении.
По данному факту следственным отделом УКД ОВД Мирзо-Улугбекского района возбуждено уголовное дело по статье 110 часть 2 пункт «в» (истязание лица, заведомо для виновного находящегося в беспомощном состоянии) Уголовного кодекса Республики Узбекистан. Назначена судебно-медицинская экспертиза. Ведется следствие, в ходе которого будет установлена причастность к преступлению лиц, на которых показала потерпевшая, причины и обстоятельства совершения противоправного деяния.