Sirdaryoda mastlikdan chiqqan janjalda bir fuqaro urib o‘ldirildi
Sirdaryo viloyati Oqoltin tumani Binafsha mahallasida 2020 yil 3 yanvar kuni soat 18:30da 24 yoshli I.Yu. va 53 yoshli N.M. mast holatda janjallashgan. Janjal ulardan birining o‘limi bilan yakunlangan. Bu haqda O‘zbekiston IIV huzuridagi Tergov departamenti xabar bermoqda.
Ma’lum qilinishicha, ikki fuqaro o‘rtasida yuzaga kelgan janjal davomida I.Yu. qo‘llari va oyoqlari bilan N.M.ni urgan va tepgan hamda unga tan jarohatlari yetkazgan. Natijada N.M. Oqoltin tuman tibbiyot birlashmasining jonlantirish bo‘limga yotqizilgan, ammo ko‘rsatilgan tibbiy yordamga qaramasdan, 53 yoshli fuqaro vafot etgan.
Mazkur holat yuzasidan Oqoltin tumani IIB tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Jinoyat kodeksining 104-moddasi, 3-qismi, «d» bandi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan. I.Yu. ayblanuvchi tariqasida ishga jalb qilinib, unga nisbatan qamoqqa olish ehtiyot chorasi qo‘llangan. Tergov harakatlari davom etmoqda.

В Сырдарьинской области 24-летний пьяный мужчина убил 54-летнего знакомого
3 января примерно в 18:30 часов на территории махалли Бинафша Акалтынского района, 24-летний И.Ю. и 53-летний Н.М., оба будучи в состоянии алкогольного опьянения, учинили между собой ссору. В ходе инцидента И.Ю. руками и ногами избил Н.М., в результате чего Н.М. с различными телесными повреждениями был доставлен в реанимационное отделение медицинского учреждения Акалтынского района.
Травмы оказались не совместимые с жизнью и, несмотря на усилия врачей, пострадавший скончался. Об этом сообщает пресс-служба Следственного департамента при МВД.
По данному факту Следственным отделом при ОВД Акалтинского района возбуждено уголовное дело по п. д) ч.3 ст.104 Уголовного кодекса Республики Узбекистан (умышленное нанесение тяжких телесных повреждений, повлекших смерть человека). Н.М. привлечен в качестве обвиняемого в отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу. Предварительное следствие продолжается.