Buyuk Britaniyada tasdiqlangan koronavirus holatlari soni o‘tgan bir kecha-kunduzda 25 177 kishini tashkil etdi, 492 bemor hayotdan ko‘z yumdi — bu «ikkinchi to‘lqinning» yangi antirekordi, deyiladi mamlakat sog‘liqni saqlash vazirligi axborotida.
Tunov kuni 20 018 kishi koronavirusni yuqtirib, 397 bemor vafot etgandi.
Pandemiya boshlangandan beri mamlakatda jami 1 099 059 kishida koronavirus aniqlandi, 47 742 bemor olamdan o‘tdi, qariyb ikki milliondan ortiq test o‘tkazildi.
Payshanba kuni Angliyada yangi milliy karantin boshlanadi: u 2-dekabrgacha davom etadi. Hududda bahorgi lokdaunga o‘xshash choralar joriy etiladi. Bog‘cha, maktab, universitet va sanoat korxonalari bundan mustasno — ularga ishni davom ettirish tavsiya etiladi. Dam olish, ko‘ngilochar va mehmondorchilik kabi tadbirlar, jumladan, bar va restoranlar faoliyati to‘xtatiladi. Odamlarga zarurat bo‘lmaganda uydan chiqish mumkin emas.

В Британии обновили рекорд по числу смертей от COVID-19 за сутки
Число подтвержденных случаев коронавируса в Великобритании за минувшие сутки составило 25 177, скончались 492 человека – это новый антирекорд «второй волны», следует из данных минздрава страны.
Днем ранее диагноз был подтвержден у 20 018 человек, скончались 397.
Всего коронавирус в стране с начала пандемии подтвердился у 1 099 059 человек, скончались 47 742, сделано более двух миллионов тестов.
С четверга в Англии начинается новый национальный карантин, который продлится до 2 декабря. В регионе вводятся меры, фактически аналогичные весеннему локдауну. Исключение делается для детских садов, школ, университетов, строительных и промышленных предприятий - всем им рекомендовано продолжить работу. Закрыться должны предприятия сфер отдыха, развлечений и гостеприимства, в том числе пабы, бары, рестораны. Люди не должны покидать дома без необходимости.