JSST yana bir ayanchli rekordni belgilab qo‘ydi
O‘tgan bir kecha-kunduzda dunyo bo‘yicha 230 mingdan ortiq koronavirusni yuqtirish holati qayd etildi. Bu — antirekord ko‘rsatkich. Umumiy COVID-19 ga chalinganlar soni 12,5 million kishidan oshib ketdi, deya ma’lum qildi Jahon sog‘liqni saqlash tashkiloti (JSST).
Tashkilotning oxirgi ma’lumotlariga ko‘ra, bir kunda jami 230 370 ta yangi koronavirus infeksiyasiga chalinish holati qayd etilgan, 5285 nafar COVID-19 bemori vafot etgan. Shu tariqa, dunyo bo‘yicha umumiy kasallanganlar soni 12 552 765 kishini tashkil etmoqda, vafot etganlar soni — 561 617 ta.
Bundan oldingi antirekord 10-iyul kuni o‘rnatilgandi — o‘shanda, tashkilot hisobotiga ko‘ra, bir kecha-kunduzda qariyb 228 ming kishi koronavirusga chalingandi.
Eng ko‘p kasallanishlar Shimoliy va Janubiy Amerika (6 540 222) hamda Yevropada (2 907 654) qayd etilmoqda.

ВОЗ сообщила о рекордном приросте числа заразившихся коронавирусом
Рекордные более чем 230 тысяч случаев заражения коронавирусом зафиксированы в мире за последние сутки, общее число случаев COVID-19 за все время превысило 12,5 миллиона, сообщила Всемирная организация здравоохранения (ВОЗ).
Согласно последним данным организации, за сутки зарегистрированы в общей сложности 230 370 случаев заражения новой коронавирусной инфекцией, умерли 5285 пациентов с COVID-19. Таким образом, общее число выявленных случаев заболевания в мире составляет 12 552 765, число летальных исходов — 561 617.
Предыдущий рекорд был установлен 10 июля — тогда, согласно отчету организации, за сутки были выявлены более 228 тысяч заражений.
Больше всего случаев заражения зарегистрировано в Северной и Южной Америке - 6 540 222 и Европе — 2 907 654.
Всемирная организация здравоохранения 11 марта объявила вспышку новой коронавирусной инфекции COVID-19 пандемией.