Davlat kadastr palatasi xodimlari ushlandi
Bosh prokuratura huzuridagi Departament hamda DXXning Buxoro viloyati boshqarmalari tomonidan o‘tkazilgan tezkor tadbirda, Davlat kadastrlari palatasining Kogon tumani filiali muhandisi F.X. va tuman hokimligi bosh mutaxassisi S.R.lar fuqaro A.ning ishonchiga kirib pora berishga dalolat qilib, unga zaxiradagi yer maydonidan 50 gektarini ajratib berish evaziga 600 AQSh dollari va 1,5 mln so‘mni olgan vaqtida ashyoviy dalillar bilan ushlanganlar.
Mazkur holat yuzasidan Jinoyat kodeksining 168-moddasi (firibgarlik) va 28, 211-moddasi (pora berish) jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, prokuraturaga yuborilgan.

Сотрудники хокимията и кадастра задержаны при получении более 2000 долларов
В ходе оперативного мероприятия, проведенного сотрудниками СГБ и Департамента при Генпрокуратуре, при получении взятки были задержаны инженер Каганского районного филиала Палаты государственного кадастра Ф.Х. и главный специалист районного хокимията С.Р.
Чиновники, войдя в доверие к гражданину А., обещали ему выделить 50 га земли. Двое мужчин были задержаны при получении 600 долларов США и 1,5 млн сумов.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье 168 (Мошенничество), 28 и 211 (Дача взятки) Уголовного кодекса, ведется следствие.