Eslatib o‘tamiz, 2019 yil 23 fevral kuni Toshkentdagi Inha universitetida (IUT) O‘zbekistonda EPAM INSIDER’ning birinchi konferensiyasi bo‘lib o‘tdi, unda kompaniya mutaxassislari dunyo yetakchilariga kelajakdagi texnologiyalarni loyihalashtirish, ishlab chiqish va amalga oshirishda qanday yordam berishlarini aytib berishdi.
2019 yil 26 iyulda rektor vazifasini bajaruvchisi Muzaffar Jalolovning Belorusiyaga tashrifi vaqtida universitet va EPAM Systems kompaniyasi o‘rtasida hamkorlik shartnomasi imzolandi.
«Men Toshkent shahridagi Inha universiteti ma’muriyatidan juda minnatdorman. Universitet talabalarning intellektual va ijodiy salohiyatini yuzaga chiqarish va rivojlantirish maqsadida ko‘plab loyihalar tashkil etadi.
IUT’ning IT-loyihalari va tadbirlarida ishtirok etganimiz tufayli biz kelajak uchun real hayotda yordam beradigan bebaho tajribaga ega bo‘ldik. Shu bilan birga universitet yoshlarning ijodiy salohiyatini har tomonlama rivojlantirish va shakllantirishda katta istiqbollarni ochishga yordam berdi, individual xususiyatlarni namoyon qilish va kommunikativ, yetakchilik, tashkiliy kabi turli ko‘nikmalarni rivojlantirish uchun sharoit yaratdi. Motivatsiya va olingan bilim meni maqsadga erishishga undadi».
Toshkent shahridagi Inha universiteti o‘z bitiruvchilari bilan faxrlanadi va Darxonbekka muvaffaqiyat tilaydi!

Выпускник Инха получил работу в компании EPAM Global США
Выпускник Университета Инха в городе Ташкенте Дархонбек Маматалиев начал работу в компании EPAM Global в качестве старшего разработчика (Senior Software Engineer).
23 февраля 2019 года в Университете Инха в городе Ташкенте (IUT) состоялась первая в Узбекистане конференция EPAM INSIDER, в ходе которой эксперты компании рассказали, как они помогают мировым лидерам проектировать, разрабатывать и внедрять технологии будущего.
26 июля 2019 года в рамках визита и.о. ректора Музаффара Джалалова в Беларусь, было подписано соглашение о сотрудничестве между Университетом и компанией «EPAM Systems».
«Я бесконечно благодарен Университету Инха в городе Ташкенте за всевозможные проекты, которые были организованы со стороны нашей администрации в целях раскрытия и развития интеллектуального и творческого потенциала студентов за весь период обучения. Благодаря участию в IT-проектах и мероприятиях IUT, мы получили бесценный опыт, который в будущем пригодится в реальной жизни. Вместе с тем, Университет помог раскрыть большие перспективы в деле комплексного развития и формирования творческого потенциала молодежи, создал условия для проявления индивидуальных особенностей и развития различных навыков: коммуникативных, лидерских, организаторских. Мотивация и полученные знания привели меня к достижению цели».