IT Park startap mavzusiga befarq bo‘lmaganlar va o‘zini shu sohada rivojlantirishni xohlovchilar uchun ajoyib yangilikni e’lon qildi: inkubatsiya va akseleratsiya dasturlarida qatnashish uchun arizalar qabuli boshlandi.
IT Park inkubatsiya va akseleratsiya dasturlari o‘zi nima?
Inkubatsiya dasturi
Inkubatsiya dasturining asosiy qismi g‘oyadan iborat. Inkubatsiya dasturi ajoyib istiqbolli g‘oyalarga ega bo‘lgan ishqibozlarning startap g‘oyalarini o‘quv dasturlari va mutaxassis tavsiyalari orqali qo‘llab-quvvatlashga qaratilgan. Ular startap bilan bevosita qanday ishlash kerakligini o‘rganishadi. Bu yerda startapchilar o‘z g‘oyalarini rivojlantirib boradi va dastur yakunida, uzoq safarga tayyor sinov mahsulotlarini yaratishadi.
Dastur 3 oyga mo‘ljallangan va startap loyihangizni quyidagi bonuslar bilan ta’minlaydi:
1.Qulay ofis
2.Professional murabbiylar bilan ishlash
3.Yuridik maslahat
4.Buxgalteriya yordami
5.Muvaffaqiyatli tadbirkorlar bilan faol aloqa
6.Biznes tadbirlariga cheklanmagan kirish imkoniyati
Akseleratsiya dasturi
Dastur prototip va uzoq cho‘qqilarga birga olib chiqsa bo‘ladigan ajoyib g‘oyalarga ega jamoasi bor kishilarga mo‘ljallangan. Akseleratsiya dasturi o‘z maqsadlarini amalga oshirish va prototipni to‘laqonli biznesga aylantirish uchun bir necha qadam (mablag‘, maslahat, tajriba) yetishmayotganlarga mos keladi.
Dastur sizning startap loyihangizni faol rivojlanishiga noyob yo‘nalishni ta’minlaydi, bu nafaqat ajoyib mentorlar — mutaxassislardan biznes tajribasini olish, balki quyidagi imkoniyatlarni ham beradi:
1.Mahsulotni intellektual mulk sifatida rasmiylashtirish
2.Yuridik maslahat olish
3.Investisiya maydoniga kirish
4.Marketing yordamini olish
5.Keng hamkorlik tarmog‘ini rivojlantirish
IT Parkdagi inkubatsiya va akseleratsiya dasturlarining uchinchi to‘lqini 3 oy davom etadi va ular 8 ta modul va 34 ta tadbirdan tashkil topgan.
Tadbirlar ta’lim va ekspert mashg‘ulotlari, dala sinovlari, Bootcamp va  albatta Pizza party’ni o‘z ichiga oladi! Va dastur so‘ngida, har doimgidek, loyihangizni namoyish etadigan va qo‘lingizdan nima kelishini ko‘rsatadigan Demo Day kutmoqda.
Eslatib o‘tamiz, bu safar asosiy e’tibor nazariya va investorlar bilan «metching»ga emas, balki trekshn (tez o‘sish), mentorlik, amaliyotga qaratiladi.
Bu safar ko‘proq o‘z ustingizda ishlang!
Ushbu safarning boshidan oxirigacha yo‘l boshlovxi, sizga maslahat va kerak bo‘lganda, motivatsiya beruvchi mahalliy va xorijiy spikerlar sizga hamroh bo‘lishadi.

Открылся прием заявок на программы инкубации и акселерации IT Park!
IT Park готов объявить отличную новость для тех, кто неравнодушен к теме стартапов и хочет развиваться в этом направлении. Мы объявляем о начале регистрации на участие в третьей волне программ инкубации и акселерации IT Park!
Что такое программы инкубации и акселерации в IT Park?
Программа инкубации
В основе любого стартапа лежит Идея. Программа инкубации предназначена для энтузиастов с крутыми перспективными идеями, реализовывать которые помогут профессионалы в процессе обучения. Они знают как работать со стартапом не понаслышке. Тут стартаперы взрастят свои идеи и на выходе создадут тестовый продукт, готовый к долгому плаванию.
Программа рассчитана на 3 месяца и обеспечивает стартап-проект следующими бонусами:
1. Комфортабельный офис;
2. Работа с профессиональными менторами;
3. Юридическая консультация;
4. Бухгалтерская поддержка;
5. Активный нетворкинг с успешными предпринимателями;
6. Неограниченный доступ к бизнес-мероприятиям.
Программа акселерации
Программа предназначена для обладателей прототипа, крутых идей с командой, которую можно брать с собой в дальнее плавание.
Программа акселерации подойдет тем, кому не хватает пару шагов (финансирования, совета, опыта и пр.) для реализации своей цели и превращения прототипа в полноценный бизнес.
Программа предоставляет уникальный доступ к активному развитию стартап-проекта через получение не только бизнес-экспертизы от самых крутых менторов, но и возможность:
1. Оформить интеллектуальную собственность на продукт;
2. Получить юридическую консультацию;
3. Доступа на инвестиционную площадку;
4. Получить маркетинговую поддержку;
5. Развития широкой партнерской сети.
Третья волна программы инкубации и акселерации в IT Park будет состоять из 8 модулей и 34 мероприятий в течение 3 месяцев.
Мероприятия включат в себя образовательные и экспертные сессии, полевые испытания, Bootcamp и конечное же, Pizza-вечеринки! В самом конце вас, как всегда, будет ждать Demo Day, где вы презентуете свои проекты и покажите, чего стОите.
Отметим, что особый упор в этот раз будет уделяться на трекшн (быстрый рост), менторство, практику, а не на теорию, и потенциальный «метчинг» с инвесторами.
В этот раз больше практики, дамы и господа!
Весь этот путь от начала до конца вас будут сопровождать местные и зарубежные спикеры, которые подскажут, дадут совет и, если будет нужно, дадут пинок для мотивации.