Qashqadaryo va Surxondaryo IIBga boshliqlar tayinlandi
Ismoilov bungacha Ichki ishlar vazirligi Huquqbuzarliklar profilaktikasi bosh boshqarmasi boshlig‘i bo‘lib ishlayotgan edi.
Surxondaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasining sobiq boshlig‘i polkovnik Shuhratjon Sotvoldiyev Qashqadaryo viloyati Ichki ishlar boshqarmasi boshlig‘i lavozimiga tayinlangan.
Shuningdek, podpolkovnik Behzod Aminkulov Muzrabot tumani Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘ining birinchi o‘rinbosari lavozimidan ozod etilib, Sherobod tumani Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i lavozimiga tayinlangan.

В Кашкадарьинской и Сурхандарьинской областях сменились начальники УВД
Приказом Министра внутренних дел Республики Узбекистан полковник Сотволдиев Шухратжон Хошимович освобождён от должности начальника Управления внутренних дел Сурхандарьинской области и назначен начальником Управления внутренних дел Кашкадарьинской области.
Полковник Исмоилов Абдувохид Саломович освобождён от должности начальника Главного управления профилактики правонарушений и назначен начальником Управления внутренних дел Сурхандарьинской области.
Подполковник Аминкулов Бехзод Ибрахимович освобождён от должности начальника Отдела внутренних дел Музрабадского района и назначен начальником Отдела внутренних дел Шерабадского района Сурхандарьинской области.