Saida Mirziyoyeva va Komil Allamjonov AOKA rahbarligidan ketdi
Bugun O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi huzuridagi Axborot va ommaviy kommunikatsiyalar agentligida Prezident Administratsiyasi rahbari Zaynilobiddin Nizomiddinov boshchiligida kengaytirilgan majlis bo‘lib o‘tdi.
Majlisda AOKA direktori v.b. K.Allamjonov va direktor o‘rinbosari S.Mirziyoyeva kelgusi mehnat faoliyatlarini nodavlat sektorda davom ettirish rejalari bilan bog‘liq murojaatlarini Prezident Administratsiyasiga kiritishgani va Prezident Administratsiyasi tomonidan ushbu murojaatlari ko‘rib chiqilib, qondirilgani haqida e’lon qilindi.
Tadbir doirasida Agentlik direktori v.b. K.Allamjonov va direktor o‘rinbosari S.Mirziyoyeva o‘z rahbarlik faoliyati davomida amalga oshirgan ishlari haqida qisqa hisobot berib, shuningdek, kelajakdagi jamoatchilik yo‘nalishi bilan bog‘liq rejalari borasida fikr bildirishdi.
Majlis yakunida O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Administratsiyasi Rahbari Z.Nizomiddinov Agentlik tomonidan erishilgan yutuqlarni alohida ta’kidlab, K.Allamjonov va S.Mirziyoyevalarning respublikamizning OAV sohasida demokratik islohotlarni amalga oshirishda, jurnalist va blogerlarning huquqlarini himoya qilishda, davlat organlari rahbarlarining mass-media bilan o‘zaro munosabatlari samaradorligini oshirishdagi shaxsiy hissalarini yuqori baholab, O‘zbekiston davlati rivojlanishi yo‘lidagi kelgusi ishlariga zafarlar tiladi.

Комил Алламжонов и Саида Мирзиёева покинули свои должности
В Агентстве информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан состоялось расширенное заседание под председательством главы администрации Президента Зайнилобиддина Низомиддинова.
На встрече исполняющий обязанности директора АОКА К. Алламжонов и заместитель директора С. Мирзиёева объявили, что они подали свои заявления в Администрацию Президента относительно планов продолжить свою работу в негосударственном секторе, и что Администрация Президента рассмотрела и удовлетворила эти обращения. Об этом сообщили в пресс-службе АИМК.
Во время мероприятия директор агентства К. Алламжонов и заместитель директора С. Мирзиёева представили краткий отчет об их деятельности в период их пребывания в должности, а также высказали мнение о своих планах на будущее, связные с общественной деятельностью.
В конце заседания руководитель Администрации Президента Республики Узбекистан З. Низомиддинов особо отметил достижения Агентства и высоко оценил личный вклад К. Алламжонова и С. Мирзиёевой в реализацию демократических реформ в сфере СМИ, защиту прав журналистов и блогеров, повышение эффективности взаимодействия руководителей государственных органов со средствами массовой информации, а также пожелал им успехов в дальнейшей работе на благо Узбекистана.
Саиджанов Дилшод Мадрахимович назначен исполняющим обязанности директора Агентства информации и массовых коммуникаций при Администрации Президента Республики Узбекистан.