Samarqandda homilador ayol ustiga simyog‘och qulab tushdi
Samarqandda homilador ayol va uning 5 yoshli o‘g‘lini simyog‘och bosib qoldi. Hodisa Mahmud Qoshg‘ariy ko‘chasidagi №35 maktab oldida, kech soat 20.00 atrofida sodir bo‘lgan.
Hodisadan jabr ko‘rgan U.R va uning besh yoshli o‘g‘li kasalxonaga olib borilgan. Guvohlardan biri Andrey Boltayevning ma’lum qilishicha, avvaliga qarsillagan baland ovoz eshitilgan, so‘ngra esa bola yig‘isi. Voqea joyiga yetib borgan guvoh ayol kishini simyog‘och bosib qolganini ko‘rgan, uning yonida esa bola yig‘lab turgan edi.
Shundan so‘ng bir necha kishi yon-atrofdan o‘tib ketayotgan «Tez yordam» mashinasini to‘xtatgan. Ammo shifokorlar boshqa chaqiriqqa ketayotganini ro‘kach qilib, yordam bermagan. Qo‘ng‘iroq qilib chaqirilgan ikkinchi «Tez yordam» brigadasi esa 15-20 daqiqa o‘tib yetib kelgan.
Bunga qadar odamlarning o‘zi simyog‘ochni ko‘tarib, ayolni chiqarib oldi va jabrlanganlarni kasalxonaga yetkazib bordi. E’tiborli tomoni, yordam berish uchun to‘xtagan taksi haydovchisi jabrlangan ayolning turmush o‘rtog‘i bo‘lib chiqqan.
Hodisa natijasida ayolda miya chayqalishi kuzatilgan va bir qator tana jarohatlari olgan. Bolaning esa oyog‘i jarohatlangani xabar qilindi.
Shahar ahli bir necha bor simyog‘och xavfli holatda turgani haqida shikoyat qilgani, ammo ma’muriyat hech qanday chora ko‘rmagani aytilmoqda.

В Самарканде на беременную женщину упал столб
В Самарканде на беременную женщину и её 5-летнего сына упал столб. Инцидент произошел сегодня рядом со школой №35 по улице Махмуда Кашгари около 20:00, сообщает Repost.uz.
Пострадавшая Умида Рахмонова и ее пятилетний сын госпитализированы.
По словам очевидца Андрея Болтаева, сначала послышался громкий хруст, а после – крик ребенка. Подбежав к месту происшествия, мужчина обнаружил женщину под столбом и плачущего рядом пятилетнего ребенка.
Как сообщает свидетель, несколько человек стали останавливать проезжающую мимо машину «скорой помощи», но они не оказали первую помощь, сказав, что это не их вызов. Вторая бригада «скорой» прибыла на место спустя 15—20 минут.
Прохожие люди сами подняли столб и отвезли женщину с ребенком в больницу. Водитель такси, который остановился помочь, оказался мужем потерпевшей. На данный момент женщина получила сотрясение мозга и ушибы по всему телу. У ребенка ушиб ноги.
Горожане обращались несколько раз в городскую АТС с заявлением о том, что столб находится в аварийном состоянии, но никаких действий не последовало.