Butun o‘zbekistonliklarni bo‘ralatib so‘kkan IIB xodimi yuzasidan bayonot berildi
Ijtimoiy tarmoqlarda Oqqo‘rg‘on tumani IIB xodimiga tegishli deb izohlangan audio yozuv tarqalib jamoatchilik muhokamasiga sabab bo‘lmoqda.
Mazkur holat IIBB tomonidan o‘rganildi, ma’lum bo‘lishicha audio yozuv tegishli ekani aytilayotgan fuqaro, 1992-yilda tug‘ilgan A.Sulaymonov, 2022-yilda Oqqo‘rg‘on tumani IIB Profilaktika inspektori lavozimiga qabul qilingan, deya ma’lum qilgan Toshkent viloyati IIBB matbuot xizmati rahbari Bobur To‘laganov.
Yosh xodim ko‘p o‘tmay xizmat faoliyati davomida o‘zini salbiy tomondan ko‘rsatganligi va noo‘rin xatti-harakatlari sababli joriy yil 30-avgust kuni ichki ishlar organlaridan bo‘shatilgan.
Hozirda xabarda ko‘rsatilgan audio yozuv aslida kimga tegishli ekanini aniqlashga qaratilgan ekspertiza va surishtiruv ishlari o‘tkazilmoqda.

Бывший сотрудник ОВД Аккурганского района оскорбил матерей всех узбекистанцев
В социальных сетях распространилась аудиозапись, на которой сотрудник ОВД Аккурганского района говорит женщине нецензурные слова по телефону и оскорбляет матерей всех узбекистанцев.
Как оказалось, гражданин, которому принадлежит аудиозапись это Сулаймонов А., 1992 года рождения, который был принят на должность инспектора профилактики ОВД Аккурганского района в 2022 году.
Как сообщил пресс-секретарь ГУВД Ташкентской области, сотрудник 30 августа был уволен из ОВД в связи с проявлением отрицательных качеств и неадекватным поведением во время прохождения службы.
«На данный момент проводится экспертиза и следственные мероприятия, ситуация взята на контроль прокуратуры», — говорится в сообщении.