«Brexit фанати» экан
АҚШ президенти Дональд Трамп Британиядаги сайловларни «чигаллаштириш» нияти йўқлигини, бироқ Brexit ҳамда бош вазир Борис Жонсон тарафида эканини таъкидлади.
Ўз навбатида, британ мухолифати Трампни сиёсий жараён — мамлакатда 12 декабрда ўтказиладиган умуммиллий сайловларга таъсир ўтказишга уринишда айблади.
«Вазиятни мураккаблаштиришни хоҳламайман. Кўп инсонлар учун кўп сайловларни ютганман. Бу сайловларга аралашмайман. Brexitнинг ашаддий тарафдориман, бунга чорлаганман ҳам. Мен бир четда кузатаман, холос, бироқ Борис жуда лаёқатли, ўйлашимча, у буни уддалайди», — деди Трамп НАТО мамлакатлари етакчилари саммити олдидан Лондонда қилган чиқишида.

Трамп назвал себя «фанатом Brexit»
Президент США Дональд Трамп пообещал «не усложнять» ситуацию с выборами в Британии, но заявил, что является фанатом Brexit и сторонником премьера Бориса Джонсона, передает РИА Новости.
Британская оппозиция обвиняет Трампа в попытках влиять на политический процесс в Британии, где 12 декабря пройдут всеобщие выборы.
- Я не хочу усложнять ситуацию. Я выиграл много выборов для многих людей. Я не буду вмешиваться в эти выборы. Я фанат Brexit, я призывал к этому. Я был тут, меня спросили, произойдет ли он, я сказал «да», они улыбнулись, это просто было мое мнение. Я останусь в стороне, но Борис очень способный, и я думаю, что он будет хорошо все делать, - сказал Трамп, выступая в Лондоне в преддверии саммита лидеров стран НАТО.