Sovuq kunlar hali davom etadi
Qishning so‘nggi kunlari va bahorning birinchi kuni O‘zbekiston hududi bo‘yicha ob-havoning beqaror sharoiti saqlanib turadi.
27-29 fevral va 1 mart kunlari respublikaning ko‘pchilik viloyatlarida vaqti-vaqti bilan yog‘ingarchilik (yomg‘ir, qor) bo‘ladi.
Ushbu kunlarda respublika bo‘yicha me’yordan 2-5 darajaga past bo‘lgan harorat saqlanib turadi. Havo harorati kechalari 0-5 daraja sovuq, shimolda 5-10 daraja sovuq, kunduz kunlari 2-7 daraja iliq atrofida bo‘ladi.
Shamol 7-12 m/s tezlikda esadi. Respublika bo‘yicha ba’zi joylarga tuman tushadi.
Tog‘li hududlarda vaqti-vaqti bilan qor yog‘adi. Qor ko‘chishi xavfi bor.
Poytaxtimizda 28 fevral va 1 mart kunlari vaqti-vaqti bilan yomg‘ir va qor ko‘rinishidagi yog‘ingarchilik bo‘ladi. Haftaning qolgan kunlari esa asosan yog‘ingarchiliksiz ob-havo bo‘lishi kutilmoqda.

В последние дни зимы по республике ожидаются дожди и снег
В последние дни зимы и в первый день весны по территории Узбекистана сохранится неустойчивый характер погоды, сообщает Центр гидрометеорологической службы.
27-29 февраля и 1 марта по большинству областей республики временами пройдут осадки (дождь, снег). Лишь по Каракалпакстану и Хорезмской области осадков не ожидается.
В эти дни по республике сохранится пониженный температурный фон на 2-5 градусов ниже нормы. Температура воздуха будет в пределах ночью 0-5 градусов мороза, по северу 5-10 градусов мороза, днем 2-7 градусов тепла.
Ветер восточный 7-12 м/с. Местами по республике туман.
В горных районах временами ожидается снег. Лавиноопасно.
В столице осадки в виде дождя и снега пройдут временами в среду 28 февраля и в пятницу 1 марта. В остальные дни на этой неделе преобладание погоды без осадков.