«Бахтлиман»: узоқ вақт қидирилган Mobiuz абоненти ҳақида ҳикоя (видео)
Тасаввур қилинг, оддий кун, сиз кундалик ишларингиз билан бандсиз, телефон жиринглайди ва линиянинг нариги томонидаги овоз сизга акцияда ютганингиз ва пул ёки автомобил эгасига айланганингиз ҳақида хабар беради. Сизнинг муносабатингиз қандай бўларди: ҳайрат, шубҳа ёки қувонч? Эҳтимол, ҳаммаси бирданига.
Mobiuz мобил оператори ҳар йили ўз абонентларига шундай ҳиссиётларни ҳадя этади. Бугунги кунга қадар компаниянинг 171 абонентига омад кулиб боқди ва улар Mobiuzдан йирик акциялар ғолибига айланишди.
Компания ғолибларнинг ҳикояларидан илҳомланиб, «Бахтлиман» лойиҳасини ишга туширди. Лойиҳа доирасида ғолиб бўлган абонентларнинг ҳаётий воқеалари ўз аксини топмоқда.
Лойиҳанинг яна бир қаҳрамони – 2019 йилда «AvtoMOBI» акцияси ғолиби бўлган наманганлик Аҳмаджон. У бутун шаҳар уни қандай қидиргани, совринни олганидан кейин ҳаётида қандай ўзгаришлар юз бергани ва машинани нима қилгани ҳақида ҳикоя қилиб берди.

«Baxtliman»: история об абоненте Mobiuz, которого долго не могли найти
Представьте, обычный день, вы занимаетесь ежедневными рутинными делами, раздается телефонный звонок и голос на той стороне линии вам сообщает, что вы выиграли в акции и стали счастливым обладателем миллионов или автомобиля. Какая у вас была бы реакция: удивление, недоверие или радость? Наверно, все сразу по очереди.
Мобильный оператор Mobiuz каждый год дарит такие эмоции своим абонентам. Уже на сегодняшний день 171 абонентам компании улыбнулась удача и они стали победителями крупных акций от Mobiuz.
Компания так вдохновилась историями победителей, что запустила проект «Бахтлиман». В его рамках рассказываются реальные истории абонентов-победителей.
Очередной герой проекта – Ахмаджон из Намангана, который в 2019 году стал победителем акции «AvtoMOBI». Он поделился историей о том, как его разыскивал весь город, какие изменения произошли в его жизни после получения приза и что он сделал с машиной.