Komil Allamjonovga suiqasd qilishda gumonlanganlarning biri qo‘lga olindi
26-oktyabr kuni Toshkent qurolli hujum sodir etgan shaxslarning biri qo‘lga olindi. Bu haqda Bosh prokuratura xabar bermoqda.
Ular Prezident Administratsiyasi sobiq mulozimi Komil Allamjonovga suiqasd qilishda gumonlangandi.
26-oktyabr kuni Qibray tumanida fuqaro S.S. boshqaruvidagi “Range Rover” rusumli avtomashinaga qarata 2 nafar noma’lum shaxs o‘qotar quroldan bir necha marotaba o‘q uzib, qasddan odam o‘ldirishga suiqasd qilib, noma’lum tomonga yashiringanlar.
Mazkur holat yuzasidan Bosh prokuratura tomonidan Jinoyat kodeksining 25, 97 (Qasddan odam o‘ldirishga suiqasd qilish) hamda 248 (O‘qotar qurolning, o‘q-dorilarning, o‘qotar qurol asosiy qismlarining, portlovchi moddalarning, portlatish vositalarining yoki portlatish qurilmalarining qonunga xilof muomalasi) moddalari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, Bosh prokuratura, Toshkent viloyati, Toshkent shahar, Harbiy, Transport prokuraturalari hamda IIV, viloyat, Toshkent shahar IIBB, Bojxona qo‘mitasi xodimlaridan iborat tarkibda tergov-tezkor guruhi tuzilgan.
O‘tkazilgan tergov va tezkor qidiruv tadbirlari davomida ushbu jinoyatni sodir etgan shaxslarning bir nafari aniqlanib, gumonlanuvchi tariqasida ushlandi.

Один из подозреваемых в стрельбе по автомобилю Комила Алламжонова задержан
Один из подозреваемых в стрельбе по автомобилю Range Rover, в котором находился бывший сотрудник Администрации президента Комил Алламжонов, задержан в качестве подозреваемого. Об этом сообщила пресс-служба Генеральной прокуратуры Узбекистана.
Напомним, что 26 октября в 01:40 в Кибрайском районе Ташкентской области двое неизвестных произвели несколько выстрелов в сторону автомобиля, под управлением С.С., после чего скрылись. В результате инцидента никто не пострадал.
По факту произошедшего возбуждено уголовное дело по статьям 25 и 97 Уголовного кодекса (покушение на убийство).
Для установления и задержания подозреваемых организованы оперативно-розыскные мероприятия. В оперативно-следственную группу вошли представители Генеральной прокуратуры, прокуратур Ташкентской области, города Ташкента, Военной и Транспортной прокуратур, МВД, ГУВД области и столицы, а также Таможенного комитета.