Paxtachilik ayol MIB xodimlarini tayoq bilan urib, hujjatlarni yoqib yubordi
Shu yilning 13-sentyabr kuni soat 10:00 larda MIB Paxtachi tuman bo‘limi xodimlari hududda joylashgan xususiy korxonaga o‘zboshimchalik bilan elektr tarmog‘iga ulanib olganligi holatini tekshirish maqsadida borganlar. Ammo N.R. (1991-y.t, ayol) MIB xodimlarining faoliyatiga qarshilik ko‘rsatib, ularni haqorat qilib, tayoq bilan B.U. ni tanasining turli qismlariga urib, shuningdek F.X. ning qo‘lidan dalolatnomani tortib olib, ularni yirtib, yoqib yuborgan. Bu haqda Bosh prokuratura matbuot xizmati xabar berdi.
Mazkur holat yuzasidan tuman prokuraturasi tomonidan N.R. ga nisbatan JKning 140-moddasi 3-qismi “a” bandi, 219-moddasi 2-qismi va 227-moddasi 1-qismi bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Пахтачинском районе 28-летняя женщина сожгя акт, ударила палкой сотрудника БПИ
13 сентября этого года примерно в 10:00 часов в ходе проверки сотрудниками Пахтачинского районного отдела БПИ самовольного подключения к электросети частного предприятия, расположенного в махалле Хунарманд, Н.Р. (1991 г.р, женщина) сопротивляясь деятельности сотрудников БПИ, оскорбив их, нанеся удары палкой по различным частям тела Б.У., а также отобрав акт из рук Ф.Х., разорвала его и сожгла. Об этом сообщает пресс-служба Генпрокуратуры.
По данному факту в отношении Н.Р. районной прокуратурой возбуждено уголовное дело по пункту «а» ч. 3 ст. 140, ч. 2 ст. 219, ч. 1 ст. 227 УК.