Toshkentda feldsher ayol kaltaklandi
Sog‘liqni saqlash vazirligiga ko‘ra, ahvoli o‘ta og‘ir bo‘lganligi sababli B.J.ni zudlik bilan shifoxonaga olib ketishga qaror qilingan. Bemorni transportirovka qilish chog‘ida uning o‘g‘li asosli sabab bo‘lmasa-da, tibbiy brigada xodimlari bilan tortishib, qo‘l ko‘tarish darajasigacha borgan.
Oqibatda feldsher J.I. ko‘krak qafasiga zarba olgan va ahvoli yomonlashgan. Shunga qaramay, tibbiy brigada o‘z xizmat burchiga mas’uliyat bilan yondashib, chaqiriqni yakunlagan, ya’ni bemorni Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markazining qabul bo‘limiga olib borgan.
Shundan so‘ng «103» feldsheri J.I. mazkur shifoxonaning xirurgiya  bo‘limi shok zaliga «Ko‘krak qafasining yopiq jarohati» tashxisi bilan yotqizilgan.
Hozir feldsher J.I. mazkur bo‘limning intensiv palatasida tegishli davo muolajalarini olmoqda. Ahvoli o‘rta og‘irlikda.
Holat yuzasidan ichki ishlar organlari tomonidan tergovga qadar surishtiruv harakatlari olib borilmoqda, deb xabar berdi Bosh prokuratura matbuot xizmati.
Qayd etilishicha, surishtiruv harakatlari Toshkent shahar prokuraturasi tomonidan nazoratga olingan.

В Ташкенте мужчина избил женщину-фельдшера
В Ташкенте мужчина избил женщину-фельдшера. По данным пресс-службы Минздрава, 12 октября в 16:27 в службу «103» поступил вызов от граждан, проживающих в одной из квартир на улице Бабура в Яккасарайском районе.
Прибыв по указанному адресу, сотрудники бригады скорой помощи приняли решение о госпитализации пациента из-за его критического состояния. Во время перевозки пациента его сын затеял спор с сотрудниками бригады и ударил фельдшера в грудь.
Подчеркивается, что, несмотря на произошедшее, бригада скорой помощи доставила больного в приемное отделение Республиканского научного центра скорой медицинской помощи.
После этого фельдшер была госпитализирована в хирургическое отделение данного центра с травмой грудной клетки. В настоящее время женщина находится в отделении реанимации, её состояние оценивается как средней тяжести.
Как сообщили в пресс-службе Генпрокуратуры, по данному факту проводится доследственная проверка под надзором Ташкентской городской прокуратуры.