Chilonzor tumanida valyuta ayirboshlash bilan shug‘ullanib kelgan shaxsdan 239 356 AQSh dollari va 482 mln so‘m ashyoviy dalil sifatida olindi.
Bosh prokuratura huzuridagi Departamentning Chilonzor tuman bo‘limi o‘tkazilgan tezkor tadbirda valyuta ayirboshlash bilan shug‘ullanib kelgan M.A. (muqaddam sudlangan) o‘z uyida navbatdagi mijoz I.A.ga 5 502 AQSh dollarini 69,6 mln so‘mga sotgan vaqtida ushlanib, undan valyuta qimmatliklarini olish va o‘tkazishda foydalanib kelingan jami 239 356 AQSh dollari va 482 mln so‘m pul ashyoviy dalil sifatida olingan.

В Ташкенте у «валютчика» изъяли 240 тыс. долларов
На оперативном мероприятии, проведенном Чиланзорским районным отделением управления Генеральной прокуратуры, был задержан ранее судимый М.А., занимавшийся обменом валюты.
Он был пойман у себя дома при продаже очередному покупателю 5 502 долларов США за 69,6 миллионов сумов. Кроме того, у злоумышленника было изъято 239 356 долларов США и 482 миллиона сумов.
По данному факту возбуждено уголовное дело по статье "Незаконное приобретение или сбыт валютных ценностей" Уголовного кодекса Республики Узбекистан.