«Yoshlar-kelajagimiz» jamg‘armasi filialining sobiq boshlig‘i qamoqqa olindi
«Yoshlar-kelajagimiz» jamg‘armasi Qashqadaryo viloyati filialining sobiq boshlig‘i Qarshi shahridagi faoliyat ko‘rsatuvchi MChJ rahbari bilan jinoiy til biriktirib, filialning 1 mlrd. 800 mln so‘m pul mablag‘larini o‘zlashtirish va rastrata qilish yo‘li bilan talon-toroj qilgan. Bu haqda Qashqadaryo viloyati prokuraturasi xabar berdi.
Mazkur holat yuzasidan Qarshi shahar prokuraturasi tomonidan Jinoyat kodeksining 167- va 209-moddalari bilan jinoyat ishi qo‘zg‘atilib, dastlabki tergov harakatlari olib borilmoqda.

В Кашкадарье бывший руководитель фонда Yoshlar - kelajagimiz обвиняется в хищении 1 млрд 800 млн сумов
Бывший руководитель областного филиала Фонда Yoshlar - kelajagimiz (Молодежь - наше будущее), вступив в преступный сговор с руководителем ООО, действующего в городе Карши, присвоил из фонда бюджетные средства в размере 1 млрд 800 млн сумов. Об этом сообщает пресс-служба прокуратуры Кашкадарьинской области.
По данному факту прокуратурой города Карши возбуждено уголовное дело по статьям 167 (Хищение путем присвоения или растраты) и 209 (Должностной подлог) Уголовного кодекса.
В ходе предварительного следствия в отношении двух подозреваемых избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.