payme foydalanuvchilar uchun kundalik to‘lovlarni yanada qulayroq qilishda davom etmoqda. Avgust oyida ilovada yangi funksiyalar ishga tushadi. Ushbu funksiyalar foydalanuvchilarning ehtiyojlarini yanada chuqurroq tushunishga va kelajakda servisni yanada barqaror qilishga yordam beradi.
Uzoq kutilgan keshbek va obuna uchun chegirma
Endi payme plus obunasining “Hammasi ichida” tarifida payme ilovasi orqali tovar va xizmatlar uchun to‘lov qilganda 1% keshbek qaytariladi. Keshbek avtomatik tarzda hisoblanadi. Bundan tashqari, obuna 5 million so‘mgacha komissiyasiz pul o‘tkazmalari, keyinroq to‘lash xizmati, Yandex Plus, Setanta Sports va xarajatlar monitoringini o‘z ichiga oladi. Eng asosiysi — endi “Hammasi ichida” tarifiga oyiga 29 990 so‘m evaziga obuna bo‘lish mumkin (ilgari 44 990 so‘m bo‘lgan), sinov oyi esa bepul. Bir oyda 300 000 so‘mgacha keshbek yig‘ish mumkin — bu obuna narxidan 10 barobar ko‘p.
payme people yangiliklari
Keshbek joriy etilgach, payme people sodiqlik dasturi yakunlanadi. 2025 yil 12 avgustdan ballar yig‘ish to‘xtatiladi, ammo ilgari yig‘ilgan ballar saqlanib qoladi va payme people bo‘limida cheklovlarsiz foydalanish mumkin bo‘ladi.
Keyinroq to‘lash xizmatida o‘zgarishlar
Endilikda payme orqali keyinroq to‘lash xizmatining maksimal summasi 500 000 so‘mga yetkazildi. Unga doir hisob-kitobni amalga oshirish esa yanada moslashuvchan bo‘ldi. Qarzdorlik yuzaga kelmasligi uchun to‘lov akkauntga ulangan istalgan kartadagi mablag‘ orqali qoplanishi mumkin. Agar kartada mablag‘ yetarli bo‘lmasa, shu foydalanuvchiga tegishli boshqa tasdiqlangan akkauntlardagi kartalardan yechib olinishi mumkin.

payme продолжает делать повседневные платежи более гибкими для пользователей. В августе в приложении запускаются новые активности, которые помогут компании лучше понимать ожидания пользователей и сделать сервис ещё устойчивее в будущем.
Долгожданный кешбэк и скидка на подписку
В тарифе «Всё включено» подписки payme plus теперь действует кешбэк 1% за оплату товаров и услуг в payme. Он начисляется автоматически. А ещё в подписку входят переводы без комиссии до 5 млн сумов, отсрочка платежа, Yandex Plus, Setanta Sports и мониторинг расходов. А главное — теперь на тариф «Всё включено» можно подписаться за 29 990 сумов в месяц вместо 44 990 (пробный месяц — бесплатный). За месяц можно накопить до 300 000 сумов кешбэка — это в десять раз больше стоимости подписки.
Новости payme people
Вслед за запуском кешбэка программа лояльности payme people перестаёт действовать. Все ранее накопленные баллы сохранятся и будут по-прежнему доступны в разделе payme people, их можно использовать без ограничений, но начисление баллов завершится 12 августа 2025 года.
Изменения в отложенных платежах
Максимальная сумма отсрочки платежа в payme увеличена до 500 000 сумов. Расчёт по отсрочке стал более гибким — чтобы избежать просроченной задолженности, платёж по отсрочке может быть списан с любой карты, привязанной к аккаунту. Если доступных средств недостаточно, списание может быть выполнено с карт, подключённых к другим аккаунтам того же верифицированного пользователя.
Также у пользователей начнёт действовать обновлённая модель — пока в режиме теста. Подробности — в условиях на сайте payme.uz.