Ob-havo harorati ko‘tarilishni boshlaydi — haftalik ma’lumot
O‘tgan haftada hududimizdagi g‘ayritabiiy sovuq ob-havoni belgilagan Qozog‘iston viloyatlari ustidagi sovuq antitsiklon zaiflasha boshladi. Bu tendensiya kelgusi kunlarda ham davom etadi.
Bugun kunduzi O‘zbekistonda havo harorati 3-8 daraja sovuq bo‘ladi. Haftaning o‘rtalarida kunlik harorat ko‘tariladi.
3 daraja daraja sovuq -2 daraja iliq, kechasi harorat 8-13 daraja sovuq bo‘ladi.
Bu harorat ish haftasi oxirigacha saqlanib qoladi.
Bu kunlarda yog‘ingarchilik kutilmaydi. Respublika bo‘ylab tuman tushishi mumkin.
Respublika yo‘llarida ayrim joylarda muzlik qoladi. Bundan tashqari, kunduzi havo harorati ko‘tarilgach, uylarning tomidagi qor eriy boshlaydi, muzliklar paydo bo‘ladi. Tashqariga chiqayotganda diqqatli va e’tiborli bo‘ling.

Синоптики спрогнозировали на этой неделе потепление до +2 градусов
Сообщается, что холодный антициклон над районами Казахстана, который определял аномально холодную погоду по нашей территории на прошлой неделе, начал ослабевать. Такая тенденция сохранится и в ближайшие дни.
Сегодня днем по Узбекистану температура воздуха по Узбекистану составит 3-8° мороза. К середине недели дневная температура повысится до 3° мороза-2° тепла, ночная температура будет в пределах 8-13° мороза.
Такая температура сохранится до конца рабочей недели.
Осадков в эти дни не ожидается. Местами по республике будут наблюдаться туманы.
«На дорогах республики местами сохранится гололедица. Кроме этого, при повышении температуры в дневные часы, снег на крышах домов начинает таять, образуются сосульки, которые впоследствии срываются с карнизов домов и падают вниз. Будьте внимательнее и осторожнее, выходя на улицу», - говорится в сообщении.