O‘ta issiq va quruq hafta kutilyapti — «O‘zgidromet» ma’lumot berdi
Faqat respublikaning tog‘ oldi va tog‘li hududlarida ayrim kunlarda, asosan kechga yaqin va Toshkent viloyatida 1-iyunda kechga tomon konvektiv bulutlilik rivojlanishida momaqaldiroq bilan qisqa muddatli yomg‘ir yog‘ishi mumkin.
Ish haftasi davomida ko‘pchilik viloyatlarda havo harorati kechalari 22-25° ni, kunduz kunlari 37-39° ni, janubda va cho‘l hududlarida 38-43° ni tashkil etadi. Haroratning bunday yuqori qiymatlari absolyut maksimum qiymatlarga yaqinlashadi, ayrim tumanlarda undan yuqori bo‘ladi.

Узбекистанцев ждет очень жаркая неделя – Узгидромет
В течение недели по территории Узбекистана продолжится преобладание сухой и очень жаркой погоды, сообщает Узгидромет.
Лишь по предгорным и горным районам республики в отдельные дни, преимущественно ближе к вечеру с развития конвективной облачности и по Ташкентской области 1 июня к вечеру возможен кратковременные дожди с грозами.
Температура воздуха по большинству областей в течение рабочей недели составит ночью 22-25°, днем 37-39°, по югу и пустынной зоне 38-43°. Такие значения высокие температуры приблизятся, а в некоторых районах превысят значения   абсолютного максимума.