«O‘zbekneftgaz»: Bir guruh mutaxassislar «Ernst & Young» Biznes akademiyasida malaka oshirishdi
«O‘zbekneftgaz» AJ Boshqaruvi raisi Mehriddin Abdullayev topshirig‘iga ko‘ra, joriy yilning 18-26-iyul kunlari aksiyadorlik jamiyatining bir guruh mutaxassislari Olmaota shahridagi «Ernst & Young» Biznes akademiyasi tomonidan tashkil etilgan «Neft va gaz kompaniyasida risklarni boshqarish» mavzusidagi  malaka oshirish kurslarida ishtirok etishdi.
Ushbu ta’lim dasturi o‘z ichiga korporativ boshqaruv, risklarni boshqarish, ichki nazorat, kompyuterni modellashtirish va investitsiya loyihalari risklarini baholash, shuningdek, ichki audit kabi asosiy yo‘nalishlarni qamrab olgan.
Dastur doirasida ishtirokchilar kompaniyaning korporativ boshqaruvi va risklarni boshqarishda har bir xodimning vakolatlari va majburiyatlari, kompaniyada xavf madaniyatini shakllantirish tamoyillari asosida raqobat muhitida muvaffaqiyatli biznesni yaratish uchun samarali ichki nazoratni yaratish algoritmi bilan batafsil tanishtirildi.
Bundan tashqari, ishtirokchilar kompaniyadagi risklarni boshqarish jarayoni, risklarni aniqlash va baholash vositalari va usullarini, risklar to‘g‘risida hisobotlarni yaratishni va real misollar asosida investitsion loyihaning risklarini aniqlashni o‘rganish imkoniyatiga ega bo‘lishdi.
Dastur yakunida ishtirokchilarga «Ernst & Young» Biznes akademiyaning xalqaro standartdagi sertifikatlari topshirildi.
Ma’lumot uchun: «Ernst & Young» Biznes akademiyasi 25 yildan ortiq vaqt davomida mutaxassislarni kasbiy tayyorlash va malakasini oshirish bo‘yicha MDH mamlakatlarida konsalting xizmatlarini ko‘rsatib kelmoqda.  Ushbu davr mobaynida turli sohalardagi yetakchi kompaniyalarning 150 mingdan ortiq mutaxassislari Akademiyada tayyorlangan.

«Узбекнефтегаз»: Группа специалистов повысила квалификацию в Академии бизнеса компании «Ernst & Young»
По поручению Председателя Правления АО «Узбекнефтегаз» Мехриддина Абдуллаева 18-26 июля текущего года группа специалистов Общества прошла обучение по программе повышения квалификации на тему «Управление рисками нефтегазовой компании», организованной Академией бизнеса компании «Ernst & Young» в городе Алматы (Республика Казахстан).
Данная образовательная программа состояла из таких основных направлений, как корпоративное управление, риск-менеджмент, внутренний контроль, компьютерное моделирование и оценка рисков инвестиционных проектов, а также внутренний аудит.
Программа детально ознакомила участников с ролью корпоративного управления и управления рисками компании, с полномочиями и ответственностью каждого сотрудника в управлении рисками, с принципами построения риск-культуры в компании, с алгоритмом построения эффективного внутреннего контроля для создания успешного бизнеса в условиях конкуренции и неопределенности.
Более того, участники также смогли подробно изучить процесс управления рисками в компании, изучить инструменты и методы идентификации и оценки рисков, научились формировать отчетность по рискам, научились проводить количественную оценку рисков инвестиционного проекта на реальных примерах.
По завершению программы участникам были вручены сертификаты Академии бизнеса «Ernst & Young» международного образца.
Справочно: «Академия бизнеса компании Ernst & Young» более 25 лет является одним из лидеров консультационных услуг в области профессиональной подготовки и повышения квалификации специалистов в странах СНГ. За этот период Академией было подготовлено более 150 000 специалистов ведущих компаний из различных отраслей.