Prezident internet xizmatlarini ikki baravarga oshirish topshirig‘ini berdi
Prezident Shavkat Mirziyoyev xizmat ko‘rsatish sohasini rivojlantirish bo‘yicha o‘tkazilayotgan videoselektor davomida internet xizmatlarini oshirish bo‘yicha topshiriq berdi.
— Olim Umarov (bosh vazir maslahatchisi) va Shuhrat Sodiqov (axborot texnologiyalari va kommunikatsiyalarini rivojlantirish vaziri) axborot sohasida xususiy sektor ishtirokini yanada kengaytirish, narxlarni arzonlashtirish va sifatini oshirish hisobiga, aloqa va Internet xizmatlari hajmini kamida 2 baravarga va dasturlashni esa 3 baravarga oshirishni ta’minlasin, — dedi davlat rahbari.

Президент поручил увеличить объем интернет-услуг минимум в 2 раза
Президент Шавкат Мирзиёев в ходе видеоселекторного совещания, посвященного развитию сферы услуг, поручил увеличить объем интернет-услуг.
— Олиму Умарову (советник премьер-министра - прим.ред.) и Шухрату Садикову (министр развития информационных технологий и коммуникаций - прим.ред.) поручается обеспечить увеличение объёма услуг связи и интернета не менее чем в 2 раза и программирования — в 3 раза за счет дальнейшего расширения участия частного сектора в информационном секторе, снижения цен и повышения качества, — сказал глава государства.