Yolg‘iz bolasi bilan ko‘chada qolib ketgan ayolga uy berildi (video)
Toshkent shahar IIBB multimedia markazining xabar berishicha, bundan bir oy avval ichki ishlar xodimlari Xoja Ahror Valiy masjidi yonida yosh bolasi bilan o‘tirgan Muyassar ismli ayolning vaziyatini o‘rganishib unga yordam berishgan.
Ayolning so‘zlariga ko‘ra, u bir necha kun bolasi bilan ko‘chada qolib ketgan, bekatlarda tunashga majbur bo‘lgan.
Shundan so‘ng, ayolning farzandi shahar onkologiya shifoxonasiga joylashtirilib, plastik kartochka ochildi, moddiy yordam ko‘rsatildi.
«Zamon» dasturida ma’lum qilinishicha, O‘zbekiston xotin-qizlari qo‘mitasi raisi Tanzila Norboyeva ham mazkur ayol bilan uchrashib, unga boshpana topishda ko‘mak berilishini ma’lum qilgan.

Женщине, оставшейся с ребенком на улице дали квартиру в Намангане (видео)
Женщине, которая осталась без жилья и несколько дней ночевала с ребенком на улице в Ташкенте, дали квартиру в Намангане.
Правоохранители месяц назад помогли женщине по имени Муяссар, сидящей с ребенком возле мечетя Ходжа Ахрор Вали, сообщает ГУВД Ташкента.
По словам женщины, она несколько дней была вынуждена ночевать на остановках.
После этого, ей была оказана материальная помощь, её ребенок госпитализирован в городскую онкологическую больницу.
Как стало известно из программы «Замон», в сотрудничестве с Комитетом женщин Узбекистана женщина была обеспечена однокомнатным жильем в городе Наманган.