40-49 yoshgacha – 73 nafar;
Hozirga qadar xorijda bo‘lib, koronavirus infeksiyasi tasdiqlangan fuqarolar soni 102 nafarni tashkil etmoqda. Ular Fransiya (2), Turkiya (45), Rossiya (46), Buyuk Britaniya (5), BAA (2), Saudiya Arabistoni (1) hamda Shveysariya (1) kabi davlatlarda bo‘lib qaytgan.
161 nafar fuqaro esa ular bilan muloqotda bo‘lgani uchun yuqtirib olishgan.
Ayni paytda koronavirus infeksiyasi bilan kasallanganlarning 146 nafari Toshkent shahrida, 27 nafari Farg‘ona viloyatida, 28 nafari Namangan viloyatida, 30 nafari Andijon viloyatida, 14 nafari Buxoro viloyatida, 13 nafari Xorazm viloyatida, 3 nafari Qashqadaryo viloyatida va 2 nafari Navoiy viloyatidagi yuqumli kasalliklarga ixtisoslashgan shifoxonalarda davolanishmoqda. Barcha bemorlarga shifokorlar tomonidan Jahon sog‘liqni saqlash tashkilotining tavsiyalari, xalqaro tajriba va belgilangan standartlar asosida davolash muolajalari olib borilmoqda.

Стали известны новые подробности о зараженных коронавирусом узбекистанцах
Согласно последним данным, в стране количество случаев заражения коронавирусной инфекцией составляет 263. Из них 120 мужчин и 143 женщин. Также 13 из них несовершеннолетние. Об этом сообщили в пресс-службе Минздрава.
С точки зрения возраста, среди больных:
0-9 лет 8 человек;
10-19 лет – 10;
20-29 лет – 51;
30-39 лет – 63;
40-49 лет – 73;
50-59 лет – 40;
60-69 лет – 13;
70-79 – 5 человек.
В данное время 146 больных лечатся в городе Ташкенте, 27 – в Фергане, 28 – Намангане, 30 – Андижане, 14 – Бухаре, 13 – Хорезме, 3 – Кашкадарье, 2 – в Навоийской области в медицинских учреждениях, специализированных на лечении инфекционных заболеваний.
Все пациенты проходят лечение в соответствии с рекомендациями Всемирной организации здравоохранения, международным опытом и установленными стандартами. На сегодняшний день 25 человек полностью выздоровели от этой болезни.