O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning taklifiga binoan Qozog‘iston Respublikasi Prezidenti Qasim-Jomart Toqayev 14-aprel kuni davlat tashrifi bilan mamlakatimizga kelgani haqida xabar bergandik.
Davlat tashrifining asosiy tadbirlari bugun, 15-aprel kuni Ko‘ksaroyda bo‘lib o‘tmoqda. Marosim Prezident matbuot xizmatining «Feysbuk»dagi rasmiy sahifasida translyasiya qilindi.
Ko‘ksaroy qarorgohida Qozog‘iston prezidentini rasmiy kutib olish marosimi bo‘lib o‘tmoqda. Oliy martabali mehmon sharafiga faxriy qorovul saf tortdi. Har ikki davlat madhiyasi yangradi.
Tor va kengaytirilgan tarkibdagi muzokaralarda ikki tomonlama va mintaqaviy hamkorlikni yanada rivojlantirish istiqbollari muhokama qilinishi, qator muhim ikki tomonlama hujjatlar imzolanishi rejalashtirilgan.
Shuningdek, prezidentlar O‘zbekistonda Qozog‘iston yilining rasmiy ochilish marosimida ham ishtirok etadi.

Как в Ташкенте встретили Касыма-Жомарт Токаева? (видео)
Как мы сообщали ранее, по приглашению Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева Президент Республики Казахстан Касым-Жомарт Токаев 14 апреля прибыл в нашу страну с государственным визитом.
Официальная встреча высокого гостя состоялась 15 апреля в резиденции Куксарой. Церемония транслировалась по официальной странице в «Facebook» пресс-службы главы государства.
Напомним, в ходе переговоров в узком и расширенном составах будут обсуждены перспективы дальнейшего укрепления двустороннего сотрудничества и регионального взаимодействия, планируется подписание ряда важных совместных документов.