Turkiyaga rasmiy tashrif yakunlandi
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Shavkat Mirziyoyevning rasmiy tashrifi doirasida qator oliy darajadagi tadbirlar o‘tkazildi.
Davlat rahbarlari tor doirada uchrashuv va Strategik hamkorlik kengashining uchinchi yig‘ilishini o‘tkazdilar.
Muzokaralar yakunida ikki davlat o‘rtasidagi keng qamrovli strategik sheriklikni chuqurlashtirish to‘g‘risida qo‘shma deklaratsiya va 19 ta ikki tomonlama hujjat imzolandi.
Prezidentlar ilk bor yetakchi korxona va kompaniyalar rahbarlari bilan qo‘shma uchrashuv o‘tkazdilar.
Davlatimiz rahbarini Turkiyaning oliy davlat mukofoti – "Turkiya Respublikasi nishoni" bilan taqdirlash marosimi bo‘lib o‘tdi.
Tashrif tadbirlari yakunlanganidan so‘ng, "Esonbug‘a" xalqaro aeroportida Prezident Shavkat Mirziyoyev va rafiqasini Prezident Rajab Toyyib Erdo‘g‘on va rafiqasi kuzatib qo‘ydilar.

Визит Шавката Мирзиёева в Турцию завершился
В ходе официального визита Президента Республики Узбекистан Шавката Мирзиёева состоялся ряд мероприятий на высшем уровне.
Главы государств провели встречу в узком формате и третье заседание Совета стратегического сотрудничества.
По итогам подписана Совместная декларация об углублении всеобъемлющего стратегического партнерства между двумя странами, а также 19 двусторонних документов.
Лидеры впервые провели совместную встречу с руководителями ведущих предприятий и компаний.
Состоялась церемония награждения главы нашего государства «Орденом Турецкой Республики» – высшей государственной наградой этой страны.
По завершении мероприятий визита в международном аэропорту «Эсенбога» Президента Шавката Мирзиёева с супругой проводили Президент Реджеп Тайип Эрдоган с супругой.