Timur Kapadze O‘zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlandi
Timur Kapadze O‘zbekiston milliy terma jamoasi bosh murabbiyi etib tayinlandi. Bu haqda O‘FA xabar berdi
O‘zbekiston futbol assotsiatsiyasi milliy terma jamoa bosh murabbiyligi uchun bir qator nomzodlarni o‘rganib chiqdi va tahlil qildi. Mahalliy va xorijlik tajribali mutaxassislar bilan muzokaralar o‘tkazdi. Shu bilan birga, murabbiylar kengashi tomonidan taqdim etilgan tavsiyalar ham batafsil ko‘rib chiqildi.
Jahon chempionati saralashining hal qiluvchi o‘yinlariga oz vaqt qolganini hisobga olib, jamoa va futbolchilar bilan yaqindan tanish bo‘lgan, uzoq yillar davomida milliy terma jamoa safida to‘p surgan hamda bosh murabbiy va yordamchi murabbiy sifatida faoliyat olib borgan, shuningdek, O‘zbekiston Olimpiya terma jamoasi bilan tarixiy natijaga erishgan Timur Kapadze nomzodi ilgari surildi. Hozirgi yuzaga kelgan holatda O‘FA aynan Kapadzening murabbiylik iste’dodi, mas’uliyati, jamoa a’zolari orasida mavqei, qolaversa doimo yuqori maqsad sari intilish kabi jihatlari orqali muhim uchrashuarda ijobiy natija ko‘rsatishiga ishonadi, deyiladi O‘FA xabarida.
Ayni kunlarda O‘zbekiston milliy terma jamoasi Qatarda yig‘in o‘tkazmoqda. Timur Kapadze ushbu yig‘inga qo‘shilib, jamoa boshqaruvini qo‘lga oladi.

Тимур Кападзе назначен главным тренером Национальной сборной Узбекистана по футболу
Тимур Кападзе назначен главным тренером Национальной сборной Узбекистана по футболу, сообщает пресс-служба Ассоциации футбола страны.
«Ассоциация футбола Узбекистана изучила и проанализировала ряд кандидатов на пост главного тренера национальной сборной, провела переговоры с опытными местными и иностранными специалистами. Также были детально рассмотрены рекомендации, представленные тренерским советом.
Учитывая, что до решающих матчей отборочного турнира чемпионата мира осталось мало времени, ассоциация остановила выбор на Тимуре Кападзе, который хорошо знаком с командой и футболистами, долгое время играл за национальную сборную, работал в качестве главного и помощника тренера, а также добился исторического результата с олимпийской сборной Узбекистана», - говорится в сообщении АФУ.
Отмечается, что в настоящее время национальная сборная Узбекистана проводит тренировочный сбор в Катаре. Тимур Кападзе уже присоединился к сборной и приступил к управлению командой.
С 2019 года Тимур Кападзе возглавлял сборную Узбекистана U-19. На этой должности он сменил Сречко Катанеца, который покинул пост по состоянию здоровья.