Mobiuz xodimlari farzandlari uchun tadbir o‘tkazildi (video)
1-iyun – Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni munosabati bilan Mobiuz «Kasbga yo‘l!» nomli tadbir o‘tkazdi.
Xalqaro bolalarni himoya qilish kuni. Bu nafaqat bolalar uchun eng quvonchli va sevimli bayramlardan biri. U kattalarga bolalar ularning doimiy g‘amxo‘rligi va himoyasiga muhtojligini, bu uchun ular mas’ul ekanligini eslatib turadi. Bolalar bizning kelajagimiz, lekin ular birinchi navbatda bizning bugunimizdir. Shunday ekan, biz, kattalar, ularga kasb tanlashdek muhim qadamda ko‘mak berishimiz kerak.
1 iyun kuni Mobiuz Markaziy ofisida tashkil etilgan tadbirdan ko‘zlangan maqsad ham shu edi. «Kasbga yo‘l!» bayram tadbiri doirasida yoshlar turli bo‘linmalar faoliyati bilan tanishib, o‘zlarini call-markaz va savdo ofisi operatori sifatida sinab ko‘rishdi, server xonalarida bo‘lishdi, tarmoq monitoringi qanday amalga oshirilishini ko‘rishdi. Xodimlar bilan ishlash departamenti vakillari tomonidan o‘smirlar uchun kasbga yo‘naltirish bo‘yicha trening o‘tkazildi. Bolalar uchun kechki ovqat ham uyushtirildi: ular bir-birlari bilan yaqinroq tanishib, muloqot qilish imkoniga ega bo‘lishdi.
«Ota-onalar ishga ketganlarida, bolalar har doim ham ota-onalari nima ish bilan shug‘ullanishi haqida yaxshi tasavvurga ega bo‘lmaydilar. Bugun Mobiuz xodimlarining farzandlari ish jarayoniga sho‘ng‘ish imkoniyatiga ega bo‘ldi. Ushbu tadbir doirasida biz ikkita maqsadni qo‘zladik. Birinchidan, bolalarga kasb tanlashda yordam berish, ularning salohiyatini ochib berish. Ikkinchidan, ularga ota-onalari ishlayotgan do‘stona va jamoaviy muhitni ko‘rsatish. Natijada xodimlarimiz va ularning farzandlaridan ko‘plab ijobiy fikrlar oldik», – deydi Mobiuzning Kadrlarni boshqarish bo‘yicha direktor Gulhumor Karabayeva.

Mobiuz провел праздничное мероприятие для детей сотрудников (видео)
В честь 1 июня – Международного дня защиты детей Mobiuz провел праздничное мероприятие «Путь в профессию!».
Международный день защиты детей. Это не только один из самых радостных и любимых праздников для детей, но и напоминание взрослым о том, что дети нуждаются в их постоянной заботе и защите и что взрослые несут за них ответственность. Дети – наше будущее, но не стоит забывать, что, прежде всего, они и наше настоящее. Мы, взрослые, должны помочь им сделать такой важный выбор, как выбор профессии.
Именно эту цель преследовало мероприятие, которое было организовано 1–июня в Центральном офисе Mobiuz. Дети сотрудников компании 14-16 лет ознакомились с деятельностью различных подразделений, попробовали себя в роли операторов call-центра и офиса продаж, побывали в серверных помещениях, увидели, как осуществляется мониторинг сети. Сотрудниками Департамента по работе с персоналом проведен тренинг по профориентации подростков. Также был организован ужин для детей, в ходе которого они смогли поближе познакомиться и пообщаться.
«Когда родители уходят на работу, дети не всегда хорошо представляют себе, чем именно занимаются их родители. Сегодня у детей сотрудников Mobiuz была возможность погрузиться в процесс работы. В рамках этого мероприятия мы преследовали две цели. Во-первых, помочь детям выбрать профессию, раскрыть их потенциал. Во-вторых, показать им дружную команду и атмосферу, в которой работают их родители. Как итог, получили очень много положительных отзывов от наших сотрудников и их детей, - отметила Директор по управлению персоналом Mobiuz Гульхумор Карабаева.