Berni Sanders AQSh prezidenti bo‘lishga urinib ko‘radi
Vermont shtatidan senator Berni Sanders 2020-yili AQSh prezidetligi uchun bo‘lib o‘tadigan saylovlarda qatnashishni rejalashtirmoqda. Bu haqda «Yahoo News» xabar berdi.
Internet-nashr xabariga ko‘ra, siyosatchi o‘z rejasini yaqin orada e’lon qiladi.
Sanders bir necha oy davomida kelgusi saylovlarda qatnashish haqida o‘yladi va jamoatchilik fikri natijalari unda o‘ziga bo‘lgan ishonchni oshirdi, deyiladi xabarda.
AQShning amaldagi prezidenti Donald Tramp 2020-yilning 3-noyabrida o‘tkaziladigan saylovlar arafasida o‘ziga munosib raqibni ko‘rmayotganini ta’kidlagan edi.
Eslatib o‘tamiz, 2016-yilgi prezidentlik saylovlarida Demokratlar tomonidan nomzodini ilgari surish uchun Berni Sanders sobiq davlat kotibi Hillari Klinton bilan raqobatlashgandi.

Берни Сандерс намерен баллотироваться в президенты США в 2020 году
Сенатор от штата Вермонт Берни Сандерс планирует участвовать в выборах президента США в 2020 году, передаёт «Yahoo News».
По информации интернет-издания, политик намерен объявить о своих планах в ближайшее время.
Сообщается, что Сандерс в течение нескольких месяцев размышлял об участии в следующих выборах и был обнадёжен результатами опросов общественного мнения.
Ранее американский лидер Дональд Трамп заявил, что пока не видит заслуживающих его внимания оппонентов на следующих президентских выборах, которые пройдут 3 ноября 2020 года.
Берни Сандерс соперничал с экс-госсекретарём Хиллари Клинтон за выдвижение кандидатом от Демократической партии на выборах 2016 года.