Фарғонада 11 ёшли қизча ваҳшийларча ўлдирилди. Бош прокуратура расмий баёнот берди
2023 йил 20 июл куни Фарғона шаҳар Янги Аср кўчасида жойлашган қурилиши тугалланмаган бино ёнидан 11 ёшли қизчанинг мурдаси зўрлаш ва қотиллик аломатлари билан топилган.
Мазкур ҳолат юзасидан Жиноят кодексининг 97 (Қасддан одам ўлдириш), 118 (Номусга тегиш) ва 119 (Жинсий эҳтиёжни зўрлик ишлатиб ғайритабиий усулда қондириш) моддалари билан жиноят иши қўзғатилган.
Тергов давомида ушбу жиноят содир этишда гумонлаётган шахс (2006 й.т.) аниқланиб, процессуал тартибда ушланган.
Воқеа содир бўлган куни гумонланувчининг ёнида бўлган икки нафар шерикнинг ушбу жиноятга алоқадорлиги ҳам текширилмоқда.
Содир этилган қилмиш жинсий жиноятлар тоифасига тегишли бўлганлиги сабабли бошқа тафсилотлар ошкор қилинмайди, дейилади Бош прокуратура баёнотида.

В Фергане изнасилована и убита 11-летняя девочка. В преступлении подозревается 17-летний парень
По сообщению пресс-службы генеральной прокуратуры, 20 июля 2023 года тело 11-летней девочки со следами изнасилования и убийства было обнаружено возле недостроенного дома, расположенного на улице Янги Аср в Фергане.
В связи с данной ситуацией возбуждено уголовное дело по статьям 97 (Умышленное убийство), 118 (Изнасилование) и 119 (Удовлетворение полового влечения с применением силы противоестественным способом) УК РУз.
В ходе следствия установлено и задержано в процессуальном порядке подозреваемое в совершении данного преступления лицо (2006 года рождения).
Двое сообщников, находившихся с подозреваемым в день происшествия, также находятся под следствием на предмет их причастности к этому преступлению.
Поскольку преступление классифицируется как совершенное на сексуальной почве, подробности не разглашаются.