Тошкент вилоятига қатновчи транспортлар одатдагидай ишлашда давом этади
Маълумки, Республика махсус комиссиясининг қарорига мувофиқ, 2021 йил 28 июнь кунидан бошлаб 12 июлга қадар, Тошкент шаҳрига вилоятлардан автотранспорт (автобус, автомобиль) воситалари орқали ўта зарурат бўлмаган ҳолларда кириш бўйича чекловлар ўрнатилди.
«Тошшаҳартрансхизмат» АЖ таркибидаги автобус саройлари томонидан хизмат кўрсатилаётган 24 та автобус йўналишлари Тошкент вилоятининг турли ҳудудларигача қатновларни амалга оширади.
Ушбу йўналишлар хизматларидан фойдаланувчи аксарият йўловчилар Тошкент шаҳридаги идора ва ташкилотларда меҳнат қилиши ҳамда таълим муассасаларида таҳсил олишини инобатга олиб, Тошкент вилояти ҳудудига қатновларни амалга оширувчи йўналишларнинг фаолияти ўз иш тартиби ва қатнов чизмаси асосида амалга оширишда давом этади, дея хабар қилди корхона матбуот хизмати.
Республика махсус комиссиясининг қарорига мувофиқ, Тошкент вилояти ҳудудига чиқувчи шаҳар автобус йўналишлари фаолиятига доир чекловлар жорий этилган ҳолларда бу ҳақида «Тошшаҳартрансхизмат» АЖ томонидан йўловчиларга олдиндан маълумот берилади.
Айрим ЙПХ пост масканлари автомобиллар ҳаракати учун ёпилган ҳолларда, Тошкент вилояти ҳудудига чиқувчи автобуслар ҳаракати ЙПХ пост масканигача ташкил қилинади.

Автобусное сообщение с Ташкентской областью продолжится в обычном режиме – «Тошшахартрансхизмат»
Как собщалось ранее, с 28 июня по 12 июля 2021 года установлены ограничения на въезд автотранспортных средств (автобусы, автомобили) из соседних областей в город Ташкент без крайней необходимости.
По информации «Тошшахартрансхизмат», рейсы до различных регионов Ташкентской области будут осуществляться по 24 автобусным направлениям, обслуживаемым автобусными парками в составе акционерного общества.
С учётом того, что большинство пользователей услугами этих направлений трудятся в ведомствах и организациях, а также обучаются в образовательных учреждениях города Ташкента, деятельность направлений рейсов на территорию Ташкентской области продолжится на основе рабочего порядка и схемы рейсов.
«В случае введения ограничений, связанных с деятельностью городских автобусных направлений, выезжающих на территорию Ташкентской области, АО «Тошшахартрансхизмат» заранее предоставит информацию пассажирам», - говорится в сообщении.
Отмечается, что в случаях, когда некоторые посты ДПС будут закрыты для движения автомобилей, движение автобусов, выезжающих на территорию Ташкентской области будет организовано до постов ДПС.