Осиё кубоги U-23 қаҳрамонлари ва бир қатор ёшлар тақдирланди
Ёшлар ўртасидаги Осиё кубогининг бир қатор қаҳрамонлари ва ёшлар президент томонидан «Келажак бунёдкори» медали билан мукофотланди.
Мукофотланганлар:
- Матмуратов Гуломжон Гафурович - Хўжайли туманидаги «Ғафур-Ғулом чорва» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Қорақалпоғистон Республикаси
- Отешова Гулайим Бегим кизи - Қорақалпоқ давлат университетининг 2-босқич талабаси, Қорақалпоғистон Республикаси
- Одилжонова Сарвиноз Азизбек қизи - Андижон давлат университетининг 2-босқич талабаси, Андижон вилояти
- Ортиқхожиев Оматиллохон Хусниддин ўғли - Асака туманидаги «Замон миришкорлари» фермер хўжалиги бошлиғи, Андижон вилояти
- Атоева Вазирабону Алишеровна - «Ҳунарманд» уюшмасининг Бухоро вилояти бўлими аъзоси, каштадўз
- Хамдамова Шамшода Саидахмат қизи - Бухоро шаҳридаги 24-кўриш бўйича имконияти чекланган болалар учун ихтисослаштирилган давлат таълим муассасаси тарғиботчиси, Бухоро вилояти
- Туракулов Сардоржон Ёрқин ўғли - Республика ихтисослаштирилган кардиология илмий-амалий тиббиёт марказининг Жиззах филиали кардиожарроҳи, Жиззах вилояти
- Эргашева Дилчеҳра Уролбой қизи - Пахтакор туманидаги «Silverleafe» қўшма корхонаси «John Deere» комбайни оператори, Жиззах вилояти
- Қаҳорова Забаржад Абдурасул қизи -Республика «Қизлар овози» клубининг Миришкор тумани бўлими раҳбари, Қашқадарё вилояти
- Турсунов Адҳам Асомиддин ўғли - «Uzbekistan GTL» масъулияти чекланган жамиятининг марказий лабораторияси смена муҳандиси, Қашқадарё вилояти
- Қувондиқов Улуғбек Ғайрат ўғли - «Навоий кон-металлургия комбинати» акциядорлик жамиятининг Гидрометаллургия заводи цианлаш ва сорбция цехи бошлиғи, Навоий вилояти
- Шарипова Маҳлиё Эсан қизи - «Навоийазот» акциядорлик жамиятининг Поливинилхлорид ишлаб чиқариш, каустик сода ва метанол мажмуаси цех смена муҳандиси, Навоий вилояти
- Исақова Мохидил Хусанбой қизи - Уйчи туманидаги «Asmus Gold Mega Textile» ишлаб чиқариш кооперативи раҳбари, Наманган вилояти
- Рахимжанов Достонбек Улуғбек ўғли - Наманган шаҳридаги «Innovation Language Centre» нодавлат таълим муассасаси раҳбари, Наманган вилояти
- Омонова Нилуфар Жўрабек қизи - Самарқанд шаҳридаги «MIT IT academy» масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти
- Темуров Анвар Ибодулло ўғли - Ургут туманидаги «Sam-Negin» масъулияти чекланган жамияти директори, Самарқанд вилояти
- Анваров Ойбек Тўлқинжонович - «Дастурий маҳсулотлар ва ахборот технологиялари технопарки дирекцияси – IT Park» масъулияти чекланган жамиятининг Сирдарё вилояти филиали бошлиғи
- Бўронова Дилсора Шарифжон қизи - Ховос туманидаги «Textile Fashion» масъулияти чекланган жамиятининг тикув цехи устаси, Сирдарё вилояти
- Собирова Назокат Рашид қизи - «Ҳунарманд» уюшмасининг Бойсун тумани бўлими аъзоси, гиламдўз, Сурхондарё вилояти
- Хушбоқ Улуғбек Бахром ўғли - Қизириқ туманидаги «Жануб тонги диёри» фермер хўжалиги бошлиғи, Сурхондарё вилояти
- Махсимова Рисолат Қосимжон қизи - Паркент туманидаги 5-ихтисослаштирилган умумий ўрта таълим мактабининг ижодий-маданий масалалар бўйича тарғиботчиси, Тошкент вилояти
- Турсунбоева Зуҳра Ботир қизи - Бўстонлиқ туманидаги 17-болалар мусиқа ва санъат мактабининг академик хонандалик бўйича ўқитувчиси, Тошкент вилояти
- Адхамбекова Шабнам Ёвсинзода - Сўх туманидаги «Happy kids academy» нодавлат мактабгача таълим муассасаси раҳбари, Фарғона вилояти
- Убайдуллаева Зарнигор Ҳасанбой қизи - Ўзбекистон Республикаси Ёшлар ишлари агентлигининг Фарғона вилояти бошқармаси ахборот ва медиа хизмати бўйича мутахассиси
- Аллаберганова Шаҳноза Аллаберган қизи - Урганч давлат университетининг 2-босқич талабаси, Хоразм вилояти
- Маткаримов Рахматжон Жуманазарович - Ҳазорасп туманидаги «Нур Муҳаммад Ислом обод» масъулияти чекланган жамияти раҳбари, Хоразм вилояти
- Рузмухамедова Ходжия Шокир қизи - Олмазор туманидаги 102-заиф эшитувчи болалар учун ихтисослаштирилган мактаб-интернатининг эшитиш идроки фани ўқитувчиси, Тошкент шаҳри
- Умурзаков Ислом Илхом ўғли - Тошкент шаҳридаги «Ёш мақомчилар» ансамбли бадиий раҳбари
- Абдикаримов Канат Алимжанович - Ахборот ва оммавий коммуникациялар агентлигининг PR-маркази етакчи мутахассиси
- Авазова Севинч Пулат қизи - Тошкент давлат ўзбек тили ва адабиёти университетининг 4-босқич талабаси
- Амиров Элмурод Мансуриддин ўғли - Геология фанлари университетининг Геология ва геофизика институти минералогия лабораторияси бошлиғи
- Бўтахонов Зиёдулла Зойиржон ўғли - Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлиги мутахассиси
- Ғуломов Ахмаджон Шавкат ўғли - «Uzbekistan airways» акциядорлик жамиятининг Учувчилар хизмати департаменти А-320 ҳаво кемаси командири
- Дадабоев Дилшод Абдужалил ўғли - Ижтимоий тармоқлардаги «Uzbekistan official» саҳифалари администратори, блогер
- Евстафеев Евгений Александрович - И.М.Губкин номидаги Россия давлат нефть ва газ университетининг Тошкент шаҳридаги филиали 4-босқич талабаси
- Жалолиддинов Жасурбек Жамшид ўғли - Футбол бўйича Ўзбекистон Олимпия терма жамоаси (U-23) сардори
- Иминохунов Нуруддин Абдуқаҳҳорович - «EPAM Systems» компаниясининг Ўзбекистондаги ваколатхонаси маҳсулотлар менежери
- Нематзода Фирдавс Нематович - Ўзбекистон Республикаси Инновацион ривожланиш вазирлигининг Ёшлар академияси фаолиятини мувофиқлаштириш бошқармаси бошлиғи
- Норчаев Хусаин Тўрақул ўғли - Футбол бўйича Ўзбекистон Олимпия терма жамоаси (U-23) аъзоси
- Рузиев Бекзод Дилмуродович - «Боштранслойиҳа» акциядорлик жамиятининг меъмор-қурилиш бўлими лойиҳалар бош муҳандиси
- Сафаров Акмал Умар ўғли - Ўзбекистон композиторлари ва бастакорлари уюшмасининг ёш ижодкорлар билан ишлаш шўъбаси бош мутахассиси
- Турғунбоев Шахзод Нодир ўғли - Ўзбекистон ёшлари умумжаҳон ассоциациясининг Жанубий Кореядаги вакили
- Хасанова Ёқутхон Баходиржон қизи - М.Турғунбоева номидаги «Баҳор» давлат рақс ансамбли раққосаси
- Ходжаева Шахло Муродовна - Америка Қўшма Штатларининг «Amazon» компанияси бизнес таҳлил бўйича муҳандиси

Президент наградил футболистов молодежной сборной U-23 и группу активной молодежи
Президент Шавкат Мирзиёев подписал Указ «О награждении группы активных и инициативных представителей молодого поколения страны в связи с Днем молодежи».
Согласно документу, поручено наградить медалью «Келажак бунёдкори»:
Матмуратова Гуломжона Гафуровича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Ғафур-Ғулом чорва» Ходжейлийского района, Республика Каракалпакстан
Отешову Гулайим Бегим кизи - студентку 2-го курса Каракалпакского государственного университета, Республика Каракалпакстан
Одилжонову Сарвиноз Азизбек кизи - студентку 2-го курса Андижанского государственного университета, Андижанская область
Ортикхожиева Оматиллохона Хусниддин угли - руководителя фермерского хозяйства «Замон миришкорлари» Асакинского района, Андижанская область
Атоеву Вазирабону Алишеровну - члена Бухарского областного отделения ассоциации «Ҳунарманд», вышивальщицу
Хамдамову Шамшоду Саидахмат кизи - пропагандиста специализированного государственного образовательного учреждения для слабовидящих детей №24 города Бухары, Бухарская область
Туракулова Сардоржона Ёркин угли - кардиохирурга Джизакского филиала Республиканского специализированного научно-практического медицинского центра кардиологии, Джизакская область
Эргашеву Дилчехру Уролбой кизи - оператора комбайна «John Deere» совместного предприятия «Silverleafe» Пахтакорского района, Джизакская область
Кахорову Забаржад Абдурасул кизи - руководителя Миришкорского районного отдела Республиканского клуба «Қизлар овози», Кашкадарьинская область
Турсунова Адхама Асомиддин угли - инженера смены центральной лаборатории общества с ограниченной ответственностью «Uzbekistan GTL», Кашкадарьинская область
Кувондикова Улугбека Гайрат угли - начальника цеха цианирования и сорбции Гидрометаллургического завода акционерного общества «Навоийский горно-металлургический комбинат», Навоийская область
Шарипову Махлиё Эсан кизи - инженера смены цеха Комплекса по производству поливинилхлорида, каустической соды и метанола акционерного общества «Навоийазот», Навоийская область
Исакову Мохидил Хусанбой кизи - руководителя производственного кооператива «Asmus Gold Mega Textile» Уйчинского района, Наманганская область
Рахимжанова Достонбека Улугбек угли - руководителя негосударственного образовательного учреждения «Innovation Language Centre» города Намангана, Наманганская область
Омонову Нилуфар Журабек кизи - директора общества с ограниченной ответственностью «MIT IT academy» города Самарканда, Самаркандская область
Темурова Анвара Ибодулло угли - директора общества с ограниченной ответственностью «Sam-Negin» Ургутского района, Самаркандская область
Анварова Ойбека Тулкинжоновича - руководителя Сырдарьинского областного филиала общества с ограниченной ответственностью «Дастурий маҳсулотлар ва ахборот технологиялари технопарки дирекцияси – IT Park»
Буронову Дилсору Шарифжон кизи - мастера швейного цеха общества с ограниченной ответственностью «Textile Fashion» Хавастского района, Сырдарьинская область
Собирову Назокат Рашид кизи - члена Байсунского районного отделения ассоциации «Хунарманд», ткачиху ковров, Сурхандарьинская область
Хушбока Улугбека Бахром угли - руководителя фермерского хозяйства «Жануб тонги диёри» Кызырыкского района, Сурхандарьинская область
Махсимову Рисолат Косимжон кизи - пропагандиста по культурно-творческим вопросам специализированной средней общеобразовательной школы №5 Паркентского района, Ташкентская область
Турсунбоеву Зухру Ботир кизи - учителя академического пения детской школы музыки и искусства №17 Бостанлыкского района, Ташкентская область
Адхамбекову Шабнам Ёвсинзода - руководителя негосударственного дошкольного образовательного учреждения «Happy kids academy» Сохского района, Ферганская область
Убайдуллаеву Зарнигор Хасанбой кизи - специалиста информационной и медиа службы управления Ферганской области Агентства по делам молодежи Республики Узбекистан
Аллаберганову Шахнозу Аллаберган кизи - студентку 2-го курса Ургенчского государственного университета, Хорезмская область
Маткаримова Рахматжона Жуманазаровича - руководителя общества с ограниченной ответственностью «Нур Муҳаммад Ислом обод» Хазараспского района, Хорезмская область
Рузмухамедову Ходжию Шокир кизи - учителя по слуховым навыкам специализированной школы-интерната для слабослышащих детей №102 Алмазарского района, город Ташкент
Умурзакова Ислома Илхом угли - художественного руководителя ансамбля «Ёш мақомчилар» города Ташкента
Абдикаримова Каната Алимжановича - ведущего специалиста PR-центра Агентства информации и массовых коммуникаций
Авазову Севинч Пулат кизи - студентку 4-го курса Ташкентского государственного университета узбекского языка и литературы
Амирова Элмурода Мансуриддин угли - начальника лаборатории минералогии Института геологии и геофизики Университета геологических наук
Бутахонова Зиёдуллу Зойиржон угли - специалиста Министерства инновационного развития Республики Узбекистан
Гуломова Ахмаджона Шавкат угли - командира воздушного судна А-320 департамента летной службы акционерного общества «Uzbekistаn Airways»
Дадабоева Дилшода Абдужалил угли - администратора страниц «Uzbekistan official» в социальных сетях, блогера
Евстафеева Евгения Александровича - студента 4-го курса филиала Российского государственного университета нефти и газа имени И.М.Губкина в городе Ташкенте
Жалолиддинова Жасурбека Жамшид угли - капитана Олимпийской сборной команды Узбекистана по футболу (U-23)
Иминохунова Нуруддина Абдукаххоровича - менеджера продукции представительства компании «EPAM Systems» в Узбекистане
Нематзода Фирдавса Нематовича - начальника управления по координации деятельности Академии молодежи Министерства инновационного развития Республики Узбекистан
Норчаева Хусаина Туракул угли - члена Олимпийской сборной команды Узбекистана по футболу (U-23)
Рузиева Бекзода Дилмуродовича - главного инженера проектов архитектурно-строительного отдела акционерного общества «Боштранслойиҳа»
Сафарова Акмала Умар угли - главного специалиста сектора по работе с творческой молодежью Союза композиторов и бастакоров Узбекистана
Тургунбоева Шахзода Нодир угли - представителя Всемирной ассоциации молодежи Узбекистана в Южной Корее
Хасанову Ёкутхон Баходиржон кизи - танцовщицу Государственного ансамбля танца «Баҳор» имени М.Тургунбоевой
Ходжаеву Шахло Муродовну - инженера по бизнес-аналитике компании «Amazon» Соединенных Штатов Америки