Россия бош вазири Самарқандга келди
Россия бош вазири Михаил Мишустин Самарқандга келди. У Ўзбекистон бош вазири Абдулла Арипов билан икки томонлама комиссия мажлисини ўтказади. Мишустиннинг Ўзбекистондаги иш дастури эртага, 2 декабрда бошланади, деб хабар берди «Вести».
Қўшма комиссия Ўзбекистон-Россия ҳамкорлигининг долзарб масалаларини муҳокама қилади. Савдо-иқтисодий, саноат ва энергетика соҳаларидаги ишларга алоҳида эътибор берилади, деб ёзди «Интерфакс».
2 декабр куни икки бош вазир Россия-Ўзбекистон бизнес-форумининг шўъба йиғилишида сўзга чиқиши кутилмоқда. Тадбирда ишбилармон доиралар вакиллари савдо-иқтисодий ҳамкорлик, транспорт-логистика, шунингдек, саноат лойиҳалари ва саноат кластерларини ривожлантириш масалаларини муҳокама қилади. Форумда Россия томонидан 150 дан ортиқ ташкилотдан 360 дан ортиқ киши иштирок этади.
Тадбир олдидан Мишустин «Ўзбекистонда ишлаб чиқарилган» миллий саноат кўргазмасига ташриф буюради, дейилади хабарда.

Премьер-министр России Михаил Мишустин прибыл в Самарканд
Премьер-министр России Михаил Мишустин прибыл в Самарканд, где примет участие в заседании двусторонней комиссии вместе с пермьер-министром Узбекистана Абдуллой Ариповым. Рабочая программа Мишустина в Узбекистане начнется в пятницу, 2 декабря, сообщает «Вести.ru».
Совместная комиссия будет обсуждать актуальные вопросы узбекско-российского сотрудничества. Особое внимание планируется уделить работе в торгово-экономической, промышленной и энергетической сферах, передает «Интерфакс».
Ожидается, что 2 декабря два премьера выступят на пленарном заседании российско-узбекского бизнес-форума в Самарканде. На этом мероприятии представители деловых кругов будут обсуждать вопросы торгово-экономического взаимодействия, транспорта и логистики, а также промышленные проекты и развитие индустриальных кластеров. С российской стороны в форуме примут участие более 360 человек из 150 с лишним организаций.