Турмада ўтирган собиқ президент иккита ҳақиқатни айтди
Бразилиянинг коррупцияда айбланиб 12 йилга озодликдан маҳрум этилган собиқ президенти Луис Инасиу Лула да Силва «TVT» телеканалига берган интервьюсида мамлакат терма жамоасининг ЖЧ-2018 даги ўйинидан норозилигини билдирди. Бу ҳақда «Life.ru» хабар берган.
— Тўғрисини айтсам, биз яхши ўйнамадик, рақиб эса нима қилиши керак бўлса, буни ошиғи билан уддалади, — деди Лула да Силва.
У 22 июнь бўлиб ўтадиган ўйинда коста-рикаликларни менсимасдан тўп суриш ҳам қимматга тушиши мумкинлигидан огоҳлантирди.
Қолаверса, собиқ президент Португалия терма жамоаси етакчиси Криштиану Роналдунинг ажойиб ўйини ва Германиянинг Мексикадан мағлубиятини ҳам эслаб ўтди: «Иккита ҳақиқат биринчи турдаёқ исботини топди: Германия енгилмас эмас, Роналду эса юлдуз футболчилар орасида ҳақиқатан ҳам шу номга лойиқ».
Эслатиб ўтамиз, Бразилия федерал олий суди 2018 йилнинг апрель ойида Лула да Силвани коррупцияга оид жиноятлари учун 12 йилга озодликдан маҳрум қилганди. Кейинчалик, гарчи қамоқда бўлса-да, ашаддий футбол мухлиси саналган собиқ президент ЖЧ-2018 ўйинларини шарҳлаб бориши ҳақида ОАВда хабарлар пайдо бўлганди.

Бывший президент Бразилии из тюрьмы раскритиковал игру своей сборной на ЧМ-2018
Бывший президент Бразилии Луис Инасиу Лула да Силва, отбывающий 12-летний срок по делу о коррупции, в эфире телеканала «TVT» высказал недовольство игрой соотечественников на чемпионате мира по футболу в России. Об этом сообщил «Life.ru».
— Честно говоря, правда в том, что мы не играли хорошо, а противник сделал всё, что должен был сделать,— заявил Лула да Силва.
Он также подчеркнул, что футболистам сборной Бразилии не нужно недооценивать команду Коста-Рики, с которой им предстоит сыграть 22 июня.
— В конечном счёте всем известно, что однажды Давид может победить гиганта Голиафа, — добавил экс-глава страны.
При этом Лула да Силва высоко оценил действия лидера португальской сборной Криштиану Роналду, а также упомянул неожиданный проигрыш Германии в поединке с мексиканцами.
— Две истины были доказаны на первом этапе: Германия не является непобедимой, а из главных звёзд только Криштиану Роналду доказал, что он заслуживает этого титула, — заметил политик.
Напомним, в апреле 2018 года Федеральный верховный суд приговорил Лулу да Силву к 12 годам тюрьмы за коррупцию. Ранее в СМИ анонсировалось, что находящийся за решёткой политик, являющийся футбольным болельщиком, будет комментировать матчи мирового первенства в России.