Хитойнинг iPhone ишлаб чиқарувчи заводи кучли аланга ичида қолди (видео)
Шэньчжэнда жойлашган Apple компанияси смартфонлари ишлаб чиқариладиган Foxconn компанияси заводида катта ёнғин келиб чиқди. Гувоҳлар нафақат ёнғин, балки портлашлар ҳақида ҳам хабар беришмоқда, деб ёзади NewTimes.kz ахборот агентлиги.
Tech.24tv.ua маълумотларига кўра, ёнғин жуда катталашиб кетган. Кўплаб ўт ўчириш машиналари бинонинг ёнида пайдо бўлган.
Шунга қарамай, Foxconn компанияси томдаги ёнғин бартараф этилгани, сабаблари эса ўрганилаётганини маълум қилди.
Компаниянинг таъкидлашича, на одамлар, на ишлаб чиқариш зарар кўрган.
Ҳозир унинг сабаби текширилмоқда.
Shenzhen Guanlan Foxconn бутун дунё бўйлаб Apple iPhone ишлаб чиқаришда муҳим база ҳисобланади. iPhone биринчи моделидан тортиб янги iPhone 12 га қадар ҳаммаси шу заводда ишлаб чиқарилган.

Завод по выпуску iPhone в Китае охватил крупный пожар
На заводе компании Foxconn, где выпускаются смартфоны компании Apple, расположенном в Шэньчжэне, произошел крупный пожар. Очевидцы сообщают не только об огне, но и о взрывах, передает ИА «NewTimes.kz».
Как пишет tech.24tv.ua, пожар приобрел достаточно большие масштабы. К зданию подъехало множество пожарных машин.
Несмотря на это, компания Foxconn заявила, что возгорание на крыше ликвидировали, а его причина выясняется.
В компании утверждают, что не пострадали ни люди, ни производство.
Причина сейчас выясняется.
Сообщается, что Shenzhen Guanlan Foxconn является важнейшей производственной базой для выпуска Apple iPhone, начиная с самой первой модели и заканчивая новыми iPhone 12, производимыми на данном заводе для покупателей со всего мира.