Алишер Абдуалиев ташқи ишлар вазири ўринбосари этиб тайинланди
Ўзбекистоннинг Украина ва Молдовадаги элчиси бўлган Алишер Абдуалиев ташқи ишлар вазири ўринбосари этиб тайинланди. Бу ҳақда «Газета.uz» хабар берди.
Алишер Абдуалиев — Тошкент давлат университети (ҳозирги ЎзМУ) битирувчиси ҳисобланади. Меҳнат фаолиятини 1989 йили ушбу ОТМнинг сиёсий иқтисод кафедрасида ўқитувчиликдан бошлаган.
1992 йилдан 1995 йилгача Ташқи иқтисодий алоқалар вазирлигида, 1992—2012 йилларда Вазирлар Маҳкамасида масъул лавозимларда ишлаган. 2006 йили «Шуҳрат» медали билан тақдирланган.

Алишер Абдуалиев назначен заместителем министра иностранных дел
Дипломат Алишер Абдуалиев указом президента назначен заместителем министра иностранных дел Узбекистана, сообщила «Газета.uz».
Алишер Абдуалиев имеет два высших образования Ташкентского государственного университета. Трудовую деятельность начал в 1989 году в качестве преподавателя кафедры политической экономики этого же вуза.
С 1992 по 1995 годы работал в Министерстве внешнеэкономических связей (МВЭС). В 1995—2012 годах занимал ответственные должности в Кабинете Министров. В 2006 году указом президента награжден медалью «Шухрат».
До нынешнего назначения с 2012 года работал чрезвычайным и полномочным послом Узбекистана в Украине и Молдове с резиденцией в Киеве.