Марказий Осиё расмийлари бугун АҚШ давлат котиби билан учрашади
Ўзбекистон Республикаси ташқи ишлар вазири в.б. Бахтиёр Саидов бошчилигидаги мамлакатимиз делегацияси 2023 йил 28 февраль куни Остона шаҳрида (Қозоғистон Республикаси) бўлиб ўтадиган «C5+1» шаклидаги Вазирлар йиғилишида иштирок этади.
Бу ҳақда ТИВ матбуот хизмати хабар берди.
Тадбир давомида Ўзбекистон Республикаси, Қозоғистон Республикаси, Қирғиз Республикаси, Тожикистон Республикаси, Туркманистон ва Америка Қўшма Штатлари ташқи сиёсат идоралари раҳбарлари томонларни қизиқтирган соҳаларда мазкур механизм доирасидаги ҳамкорликнинг долзарб масалаларини муҳокама қиладилар.

Главы МИД стран Центральной Азии сегодня встретятся с Госсекретарем США
Делегация нашей страны во главе с и.о. министра иностранных дел Республики Узбекистан Бахтиёром Саидовым примет участие в министерской встрече в формате «С5+1», проводимой 28 февраля в городе Астане (Республика Казахстан).
В ходе мероприятия главы внешнеполитических ведомств Республики Узбекистан, Республики Казахстан, Кыргызской Республики, Республики Таджикистан, Туркменистана и Соединенных Штатов Америки обсудят актуальные вопросы сотрудничества в рамках данного Диалога в сферах, представляющих взаимный интерес.