«Yo‘lovchilarni kutib olmaslik so‘raladi». 8-mart kuni Seulga charter reysi amalga oshiriladi
Janubiy Koreya hududida koronavirus bilan bog‘liq vaziyatning og‘irlashishi tufayli Uzbekistan Airways aviakompaniyasi 2020-yil 8-mart kuni Seul shahriga HY3553/3554 raqamli charter reysi amalga oshirilishini ma’lum qildi.
Barcha savollar bo‘yicha, shuningdek, chipta sotib olish masalasida O‘zbekiston Respublikasining Seuldagi elchixonasiga va Uzbekistan Airways aviakompaniyasining vakolatxonasiga quyidagi raqamlar orqali murojaat qilish mumkin:
• O‘zbekiston Respublikasining Janubiy Koreyadagi elchixonasi: +822-574-65-54, +822-577-36-60
• Uzbekistan Airwaysning Seuldagi vakolatxonasi: +822-722-68-56, +8232-744-37-00
O‘zbekiston Respublikasi sog‘liqni saqlash vazirligi bilan birgalikda barcha reyslarda xavfsizlik choralari kuchaytirilgan. Har bir havo kemasida zamonaviy diagnostika va shaxsiy himoya vositalari, zarur bo‘lgan tibbiy preparatlar, hamda virusologiya sohasidagi sog‘liqni saqlash xodimlari va mutaxassislari mavjud.
Bu qatnovning yo‘lovchilari vaqtinchalik joylashtirish punktiga yuboriladi. Shu munosabat bilan Toshkent shahar aeroportida yo‘lovchilarni kutib olmaslik so‘ralgan. Kelish vaqti haqida qo‘shimcha ma’lumot beriladi.
Yo‘lovchilarning vaqtincha joylashtirish punktida turishi masalalari bo‘yicha O‘zbekiston Respublikasi sog‘liqni saqlash vazirligi huzuridagi Sanitariya-epidemiologiya osoyishtalik agentligining bosh qarorgohiga 71 276-49-66 telefon raqami orqali murojaat qilish mumkin.

8 марта из Ташкента в Сеул отправится чартерный рейс. Авиакомпания просит не встречать пассажиров
8 марта 2020 года авиакомпания Uzbekistan Airways выполнит чартерный рейс под номером HY3553/3554 в Сеул, сообщает пресс-служба компании.
По вопросам приобретения билетов на рейс из Южной Кореи необходимо обращаться в Посольство Республики Узбекистан в Сеуле и Представительство авиакомпании Uzbekistan Airways по следующим номерам:
• Посольство Республики Узбекистан в Республике Южная Корея: +822-574-65-54, +822-577-36-60
• Представительство Uzbekistan Airways в Сеуле: +822-722-68-56, +8232-744-37-00
Данный рейс осуществляется в связи с обострением ситуации с коронавирусом на территории Южной Кореи. Совместно с Министерством здравоохранения Республики Узбекистан на всех рейсах введены повышенные меры безопасности. На каждом борту находятся медицинские работники и специалисты в области вирусологии с современными средствами диагностики, индивидуальной защиты, а также необходимыми медицинскими препаратами.
Пассажиры данного рейса по прилёту будут отправлены в пункт временного размещения. В связи с этим, просим не встречать пассажиров в аэропорту города Ташкента. О времени прилёта будет сообщено дополнительно.
По вопросам пребывания пассажиров в пункте временного размещения обращаться в штаб Агентства по санитарно-эпидемиологическому благополучию при Министерстве здравоохранения Республики Узбекистан по телефону: +998 (71) 276-49-66.