Andijonda bedarak yo‘qolgan 18 yoshli qizning onasi murojaat qildi
Andijon viloyati Xo‘jaobod tumanida bedarak yo‘qolgan qiz qidirilmoqda. Bu haqda viloyat IIB xabar berdi.
Qayd etilishicha, Xo‘jaobod tumani, «Navoiy» MFY, Obihayot ko‘chasi 10-uyda yashovchi, 2006 yilda tug‘ilgan Xoldaraliyeva Barnoxon 2023 yilning 7 dekabr kuni soat 11:30 lar atrofida yashash uyidan chiqib ketib, bedarak yo‘qolgan.
Ushbu shaxs to‘g‘risida biror ma’lumotga ega bo‘lganlardan zudlik bilan 102 ishonch raqamiga yoki Andijon tumani IIBning 74 741-13-28 raqamiga qo‘ng‘iroq qilish so‘ralgan.
Shuningdek, qizning onasi ham videomurojaat qilib, qizi sim-karta olish uchun chiqib ketganicha qaytmaganini bildirdi va uni topishda ko‘mak so‘radi.
«Barnoxon, videoni ko‘rayotgan bo‘lsang qayt. Qayerda bo‘lsang ham uyga qayt, bolam», deydi qizning onasi.

В Андижанской области без вести пропала 18-летняя девушка
В пресс-службе УВД Андижанской области опубликовано информационное сообщение о без вести пропавшей девушке.
Сообщается, что 7 декабря прошлого года, около 11:30, жительница МСГ "Навоий" Ходжаабадского района Холдаралиева Барнохон Бахтиёржон кизи, 2006 года рождения, вышла из своего дома в неизвестном направлении и пропала без вести.
Если вы обладаете информацией о местонахождении без вести пропавшей гражданки, просим сообщить об этом на короткий номер телефона "102" или по следующим номерам телефонов: 74 741-13-28, 93 505-21-21, 33 478-00-00, 93 254-54-54.
Также мать девочки сделала видеообращение, в котором сообщила, что ее дочь не вернулась, после того как  вышла за сим-картой, и попросила помочь ее найти.
«Барнохон, если ты смотришь это видео, вернись. Где бы ты ни была, возвращайся домой, дитя моё», — говорит мать девочки.