Nyu-York – Toshkent reysi bortida noxush hodisa sodir bo‘ldi
Nyu-Yorkdan Toshkentga uchayotgan Uzbekistan Airways aviakompaniyasi havo kemasida zo‘ravonlik qilgan yo‘lovchi tufayli Sankt-Peterburg aeroportiga favqulodda qo‘nishga majbur bo‘ldi.
Hodisa bugun, 11-dekabr kuni Toshkent vaqti bilan 07:35 da HY102 Nyu-York – Toshkent reysida sodir bo‘ldi. Boeing 787 havo kemasi sardori yo‘nalish bo‘ylab muqobil aerodromga qo‘nishga qaror qildi. Bortdagi muammo haqida radioaloqa orqali xabar berilgan.
Qayd etilishicha, 1991-yilda tug‘ilgan O‘zbekiston fuqarosi politsiya xodimlari tomonidan reysdan tushirilgan.

Самолет, летевший из Нью-Йорка в Ташкент, совершил вынужденную посадку в Санкт-Петербурге
Воздушное судно авиакомпании Uzbekistan Airways, следовавшее по маршруту Нью-Йорк - Ташкент, совершило вынужденную посадку в аэропорту Санкт-Петербурга из-за буйного пассажира. Об этом сообщила пресс-служба авиакомпании.
Инцидент произошел 11 декабря 07:35 по Ташкентскому времени, рейсе HY102 Нью-Йорк - Ташкент. Командир воздушного судна Boeing 787, принял решение произвести посадку на запасном аэродроме по пути следования. По радиосвязи было сообщено о проблеме на борту. На земле пассажира, гражданина Узбекистана 1991 года рождения, сняли с рейса сотрудники полиции.
«После оформления необходимых процедур, воздушное судно продолжит полет в аэропорт назначения», - говорится в сообщении.