Onasi ayiqning qafasiga uloqtirgan qizaloqning holati haqida SSV ma’lumot berdi
Kecha, 28-yanvar kuni Toshkent hayvonot bog‘ida yuz bergan mudhish holat muhokamalarga sabab bo‘ldi.
Soat taxminan 12:00 larda yosh ayol noma’lum sabablarga ko‘ra odamlarning ko‘z oldida o‘z qizini ayiq qafasiga tashlab yuborgan.
Ayiq qizaloqqa zarar yetkazmagan. Hayvonot bog‘i xodimlari ayiqni ichki xonaga olib kirishga muvaffaq bo‘lishgan.
Sog‘liqni saqlash vazirligi qizaloqning holati bo‘yicha quyidagilarni ma’lum qildi:
2018 yilda tug‘ilgan  qizaloqqa dastlab hayvonot bog‘i hamshirasi birinchi yordam ko‘rsatadi. Shundan so‘ng tez yordam mashinasida soat 13:30 larda Respublika shoshilinch tibbiy yordam ilmiy markaziga olib kelingan.
Qizcha shifoxonada barcha zarur tibbiy ko‘riklardan zudlik bilan o‘tkazilgan.
U yengil shok holatida bo‘lgan, balandlikdan yiqilish oqibatida ochiq bosh miya jarohati va  bosh miya chayqalishi kuzatilgan.  Hozirda uning ahvoli yaxshi, tibbiyot xodimlari nazoratida.
Eslatib o‘tamiz, 3 yoshli qizini ayiqlar qafasiga tashlab yuborgan ayolga nisbatan jinoyat ishi qo‘zg‘atilgan.

В Минздраве рассказали о состоянии девочки, которую сбросили в вольер с медведем
Как мы сообщали ранее, 28 января, примерно в 12:00, в Ташкентском зоопарке женщина по неизвестным причинам бросила 3-летнюю девочку в вольер к медведю. Она упала с 5-ти метровой высоты. В Министерстве здравоохранения рассказали о состоянии девочки.
Первую помощь девочке, 2018 года рождения, оказала медсестра зоопарка. После этого в 13:30 её увезли на машине скорой помощи в Республиканский научный Центр экстренной медицинской помощи.
В больнице девочке сразу же были проведены все необходимые медицинские обследования.
Девочка находилась в состоянии легкого шока. В результате падения с высоты у нее была диагностирована открытая черепно-мозговая травма и сотрясение мозга. В настоящее время она находится в удовлетворительном состоянии под наблюдением врачей.