Shahrisabzda direktor o‘rinbosari va o‘quvchi mushtlashdi. Ikkalasi ham shifoxonaga yotqizilgan
Shahrisabz shahridagi maktabda direktor o‘rinbosari va yuqori sinf o‘quvchisi o‘rtasida janjal sodir bo‘ldi.
Shahrisabz shahar hokimligi matbuot xizmati munosabat berishicha, shaharning «Kamolot» MFY, Ipak-Yo‘li ko‘chasi 160/8-uyda yashovchi fuqaro Sh. K. 2024 yil 19 fevrali kuni VIIB 102-qisqa raqamiga murojaat qilgan.
Murojaati yuzasidan surushtiruv harakatlari olib borilganda, shu kuni soat 10:45 lar atrofida Shahrisabz shahar 1-sonli o‘rta umum ta’lim maktabda, ma’naviy ma’rifiy ishlar bo‘yicha direktor o‘rinbosari Sh. K. dars vaqtida o‘quvchilar darsga kirmasdan qor o‘ynaganlari uchun u o‘quvchilarni maktab hovlisidan sinfxonaga kirgizmoqchi bo‘lgan.
Shu paytda 10 f-sinf o‘quvchisi J. B. direktor o‘rinbosariga  qarshilik ko‘rsatgan. Shundan so‘ng Sh. K. o‘quvchini xonasiga olib kirib gaplashgan va uni urgan, o‘quvchi ham Sh.K.ning yuz qismiga musht tushirgan.
Hozirgi kunda o‘quvchi va o‘qituvchi ham shifoxonaga yotqizilgan. Shahrisabz shahar IIB tomonidan tergovga qadar  tekshiruv ishlari olib borilmoqda.

В Шахрисабзе подрались старшеклассник и замдиректора школы
В Шахрисабзе произошел инцидент в школе №1, где заместитель директора по духовно-просветительской работе, Ш. К., и ученик 10 класса, Ж. Б., оказались в больнице после драки.
Согласно сообщению из городского хокимията, инцидент произошел 16 февраля, когда Ш. К. пытался прекратить игру в снежки и вызвать учеников на урок около 10:45.
По данным сообщения, Ж. Б. оказал сопротивление Ш. К., после чего последний отвел ученика в кабинет для разговора и, как утверждается, нанес ему удар. В ответ на это Ж. Б. также ударил Ш. К. кулаком в лицо. Заместитель директора школы затем обратился по короткому номеру 102.
Оба участника конфликта были доставлены в больницу и находятся там на лечении. В настоящее время ОВД Шахрисабза проводит доследственную проверку инцидента.